Історична перемога на молодіжному ЧЄ-2017 з боулінгу

 bowling_eurochamp-2017_youth_double_mЦими днями в Гельсінкі (Фінляндія) стартував 30-й молодіжний Чемпіонат Європи з боулінгу. Першим у бій вийшли юнаки: 10 квітня вони розіграли нагороди серед команд-двійок. І вже на старті континентальної першості на українців очікував успіх.

Історичну перемогу, адже це взагалі перша нагорода команд-двійок нашої збірної в історії проведення молодіжних ЧЄ і перша відзнака чоловіків за останні 18 років, здобули Олександр Нечипаєв та Микола Сєлін.

Фінальні матчі видалися захопливими й напруженими. У півфіналі Нечипаєв-Сєлін здолали фінів (412:402), а наші опоненти по фіналу голанці розгромили французів (436:399). Перемога у фінальному матчі була фактично в кишені представників Нідерландів, адже на сьомому фреймі Брент де Рунер і Ронан ван дер Лу вели на 26 кегель. Проте в останньому фреймі гри Ронан промахнувся, не закривши сімку задля перемоги. Вирішальні кидки виконував Микола Сєлін. Наш хлопець поклав дабл і ще 8 кегель, і Україна перемогла з рахунком 410:406.

«Це було насправді захопливо, весь сьогоднішній день» – поділилися з офіційним сайтом турніру українські хлопці. А далі Микола Сєлін прокоментував вирішальний момент зустрічі: «Я старався розчистити голову і сконцентруватися на кожному кидку. Це було набагато важче на початку, ніж у останніх фреймах. Нарешті, все що ми зробили вдома, дало свій результат».

Зазначимо, що обом хлопцям по 16 років. Микола Сєлін представляє Харків, тоді як Олександр Нечипаєв виступає за Київ і є наймолодшим в Україні майстром спорту. В одну команду-двійку їх поставив новий старший тренер молодіжної збірної України Євген Петровський. Тобто в такому складі вони вперше виступали.

Друга наша двійка у хлопців – Данило Первухін/Ярослав Покутний – посіла 17-е місце з-понад 50 команд. Сьогодні, 11 квітня, в парному розряді змагаються дівчата.

Загалом на Чемпіонаті Європи 2017 року беруть участь 28 країн. І тільки 9 з них представлятимуть команди в повному бойовому комплекті – по 4 юнака і дівчини. Це збірні Англії, Данії, Ісландії, Нідерландів, Німеччини, Росії, Фінляндії, Швеції і, вдруге за всю історію чемпіонатів, України. Першість Старого Світу з боулінгу серед молоді триватиме до 17 квітня 2017 року.

Нагадаємо, що Україна буде представлена на турнірі з боулінгу в рамках ювілейних Всесвітніх ігор, які з 20 по 30 липня 2017 року проходитимуть у Вроцлаві (Польща). Дар’я Ковальова та Олена Рощенко сперечатимуться за нагороди ВІ-2017 в одиночних змаганнях та в парі. Боулінг-турнір на десятих The World Games запланований на 21-24 липня.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *