Іван Настенко втретє переміг на чемпіонаті Європи з джиу-джитсу

jiu-jitsu-ivan-nastenkoУ Німецькому Вальдорфі відбувся чемпіонат Європи з джиу-джитсу. У трьох розділах програми – «бойова система», «дуо» (демонстраційні комплекси) і «Не-Ваза» (боротьба у партері) – змагалися 213 спортсменів із 20-ти країн. Усі вони пройшли відбір на кваліфікаційних турнірах, тож склад учасників насправді був дуже сильний. Тим паче, чемпіонат Європи був останньою нагодою перевірити свої сили перед ІХ Всесвітніми іграми, що стартують у колумбійському місті Калі 25-го липня.

Збірна України була представлена тільки в бойовому розділі програми. До Німеччини, яка завдяки національній програмі розвитку джиу-джитсу є світовим лідером у цьому виді спорту, поїхало шестеро наших спортсменів: Анастасія та Іван Настенки, Максим Герськін, Владислав Червонящий, Сергій Ісаков та Микола Крат.

За підсумком змагань маємо дві медалі. Вже третє своє золото чемпіонату Європи виборов лідер української команди Іван Настенко. Він продемонстрував традиційно високу для себе технічну майстерність, здобув п’ять перемог у п’яти поєдинках і довів, що відмінно готовий до Всесвітніх ігор, де буде фаворитом у своїй ваговій категорії до 85 кг.

Владислав Червонящий, переможець Всеукраїнських ігор з єдиноборств 2012, став бронзовим призером у категорії до 69-ти кілограмів. Наш молодий спортсмен зупинився у півфіналі, де жереб звів його з найсильнішим з усіх можливих суперників: росіянин Дмитро Бешенець є триразовим чемпіоном світу, за чотири роки не програв жодного поєдинку, а минулого року Міжнародна федерація джиу-джитсу назвала його найкращим бійцем на планеті. Бешенець потім виграв і фінал.

За крок від п’єдесталу пошани зупинився Макисм Гераськін, який змагався у ваговій категорії до 62 кг. У третьому раунді він поступився німцю Акселю Вальтеру, мав нагоду вибороти бронзову медаль у втішному турнірі, але у впертій боротьбі все ж програв іспанцю Хав’єру Гарсії.

Сергій Ісаков (до 69 кг), Микола Крат (до 77 кг) та Анастасія Настенко вибули з турніру на більш ранніх стадіях і на медалі цього разу не претендували.