Іван Васильчук – перший український чемпіон на WCG’13

vasylchyk_win18 жовтня на World Combat Games, в СК Арена було розіграно перші комплекти нагород у боротьбі самбо. Змагання пройшли у двох вагових категорія серед жінок (до 48 кг, до 68 кг) та у одній серед чоловіків (до 90 кг).  Україну в них представляли, відповідно: Олена Куницька, Луіза Гайнутдінова та Іван Васильчук. 

Найменш вдалим був виступ Луізи Гайнутдінової. Вона в першому ж своєму поєдинку поступилася, з рахунком 0:4, спортсменці з Ізраїлю Еліс Шлесінгер, яка в підсумку стала бронзовою призеркою ігор. Тірумфувала в цій ваговій категорії росіянка Марина Мохнаткіна, срібло у представниці Сербії Івани Яндріч, «друга бронза» у Маріанни Давидової з Молдовию

Шанси поборотися за п’єдестал, а саме за його бронзову сходинку, мала Олена Куницька. Проте білоруска Лейла Аббасова, вирішивши, напевно, що бронзова медаль Світових ігор з єдиноборств — це та нагорода, яку віддавати просто так не хочеться, впевнено та спокійно «переграла» нашу співвітчизницю з відривом у два бали. В підсумку українка посіла 5 сходинку. Золото тут здобула росіянка Олена Бондарева, срібло у болгарської спортсменки Галі Іванової, бронза, крім уже згаданої Аббасової, у Марії Гуедез з Венесуели.  

Дещо несподіваними, та, що називається, не без сенсації, стали змагання серед чоловіків. Спочатку усіх «здивував», фаворит категорії, росіянин Арсен Ханджян. Він, що називається, «вилетів» зі змагань після першого бою, зазнавши нищівної поразки від казаха Алібека Захенова, котрий, до речі, посів лише 10-е місце. Натомість, канадський атлет Емін Шейхісмайлов, про якого до цих змагань взагалі мало хто чув, зумів провести три безпрограшних поєдинки та вийти у фінал! У фіналі, після перемог над азербайджанцем та сербом, не менш здивований, ніж усі інші, на Еміна чекав наш Іван Васильчук.

Український самбіст впевнено розпочав бій, не менш впевнено його вів, і, зрештою, завершив фінальний поєдинок достроково, провівши «больовий на ногу».  Бронзу в категорії до 90 кг здобули Радвілас Матукас із Литви  та Нікола Мілошевич із Сербії.

Одразу після завершення зустрічі новоспечений чемпіон дав відповіді на декілька наших запитань.

vasylchyk_Іване, скажи, ця нагорода для тебе очікувана?

Звичайно. Це результат роботи, мета до якої ми йшли із тренерами досить довгий час. Дякую за це їм, а також моїй сімї, адже і їхній вклад в цю справу досить значний.

Чи можна порівнювати, співставляти цю медаль із, скажімо, олімпійською?

В нашому спорті, думаю, так.

Скажи, чи здивував канадець? Що це взагалі за «фрукт»?

Чесно кажучи, вперше його сьогодні побачив. Безперечно, він мене здивував уже своїм виходом у фінал. Там підгрупа сильна була. Ну і суперник він сильний, я відразу відчув.

А що спрацювало? Яку «таємну зброю» ти застосував?

Була одна «домашня заготовка».

Як називається?

Больовий на коліно, але це секрет і я не буду про нього детально розповідати 🙂

Іване, в яких найближчих змаганнях братимеш участь?

Чемпіонат світу, за місяць тут же, в Санкт-Петербурзі.

Що в планах?

Теж саме, що й було сьогодні.

Отож, ще раз вітаємо Івана Васильчука із золотою нагородою та чекаємо успішних виступів від решти спортсменів.

{social}

{iarelatednews articleid=»1751,1752,1748″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *