Іванчук став п’ятим у Вейк-ан-Зеє

altВ голландському Вейк-ан-Зеє завершився традиційний шаховий фестиваль «Tata Steel Chess». Як завжди, у програмі заходу було три турніри (різної категорії) за коловою системою при 14 учасниках.
У найсильнішому за рейтингом турнірі «А» взяв участь провідний шахіст України Василь Іванчук. За підсумками тринадцяти турів він набрав 7 з половиною очок та поділив підсумкові 5-6 місця з представником США Хікару Накамурою. Українець здобув дві перемоги ( у п’ятому турі чорними фігурами переграв азербайджанця Вугара Гашимова, а в дев’ятому – білими Аніша Гірі з Нідерландів), зазнав однієї поразки (в 11-му турі білими поступився офіційному претенденту на титул чемпіона світу Борису Гельфанду з Ізраїлю), а решту партій завершив унічию.
Перемогу ж на турнірі святкував вірмен Левон Аронян, який набрав 9 очок. За ним у таблиці розмістилися Магнус Карлсен (Норвегія), Фабіано Каруана (Італія) і Теймур Раджабов (Азербайджан), котрі набрали по 8,5 балів.
Ще двоє українців зіграли у турнірі «В»: 15-річний талант Ілля Нижник та лідерка жіночої української команди Катерина Лагно. Нижник набрав 7,5 очка і посів шосте місце. Лагно зі здобутком у 4,5 очка фінішувала одинадцятою. Переміг тут Харікрішна Пентала з Індії.
фото — Fred Lucas
{social}
{iarelatednews articleid=»938,891,856″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *