Ярослав Винокур – чемпіон світу з Вільної піраміди

altУ Києві завершився чемпіонат світу з більярдного спорту у дисципліні «Вільна піраміда» серед чоловіків і жінок, в якому взяли участь спортсмени із 21-ї країни – 103 чоловіка і 38 жінок.
Упродовж трьох днів у столиці України найсильніші більярдисти планети визначали чемпіонів. У фіналі турніру чоловіків зійшлися наш Ярослав Винокур і віце-чемпіон Європи серед юнаків Армен Габріелян з Вірменії. Винокур, починаючи зі стадії 1/16 фіналу, суперничав винятково з українцями, розправившись по черзі з Дмитром Білозьоровим (6:2), Олександром Паламарем (6:4, причому, одесит поступався 2:4, але зумів переломити хід зустрічі), Артуром Півченком (6:5) та Ярославом Тарновецьким (6:4). 
У фіналі проти молодої зірки більярду з Вірменії Винокур, представник так званої «старої більярдної школи», грав, як завжди, дуже продумано і неквапом. Ця тактика не раз приносила йому успіх на турнірі. Вона виявилася ефективнішою «суперкладки» Тарновецького й Паламаря, і тут теж принесла свої плоди. Габріелян вирішив так само не форсувати події, бив в основному напевно, даремно не ризикуючи. Однак у цій тактичній грі Ярослав відчував себе, немов риба у воді, а ось Армен занадто часто помилявся як для фіналу чемпіонату світу. Промахи були й у Винокура, але у нього вони рідше виявлялися фатальними. Коли рахунок став 5:2 на користь українця, спортсмени взяли перерву, під час якої глядачів розважав трик-шотами Юрій Пащинський.
Після перерви Габріелян зумів вирвати одну партію, але більшого Винокур супернику не дозволив. Перемога 7:3 – і 37-річний майстер стає дворазовим чемпіоном світу! Вперше Ярослав, який професійно займається більярдом з 1995-го року, виграв чемпіонат світу у далекому вже 2003-му. У Габріеляна срібло, а наш Ярослав Тарновецький та Віджай Дрангой з Молдавії отримали бронзові медалі.
У жіночому турнірі росіянка Діана Миронова захистила титул чемпіонки світу з «Вільної піраміди». Наша Заряна Притулюк у фіналі трималася до рахунку 2:2, а потім нервова напруга взяла над нею гору. Здавалося, що Заряна програє не стільки суперниці, скільки власним хвилюванням. Хвилювалася і Миронова, для неї цей результат був не менш важливим, але помилки Діани українка просто не зуміла використати. Помітивши це, Миронова стала грати впевненіше, бити з більш складних позицій і забивати. Закінчила матч Діана ефектним свояком, після якого куля завмерла на секунду в отворі лузи, але все ж провалився всередину. Підсумковий рахунок 5:2, і Миронова – знову найсильніша на планеті у «Вільній піраміді». Заряну Притулюк вітаємо зі сріблом чемпіонату, бронзові ж нагороди отримали росіянка Наталія Корнєва і білоруска Олена Бунос.
{social}
{iarelatednews articleid=»862,841″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *