Євген Козлятін і Світлана Ярьомка – призери Всесвітніх ігор в абсолютній вазі

world-games-sumo-Svitlana-YaromkaУкраїнські борці сумо взяли дві медалі Всесвітніх ігор в абсолютній категорії, де немає жодних вагових обмежень. Євген Козлятін став срібним призером, а Світлана Ярьомка виборола бронзу.

Вже в понеділок наша команда повернеться в Україну і привезе з собою із Калі 5 нагород – 2 золоті, 2 срібні і 1 бронзову.

Срібло Євгена Козлятіна в абсолюті стало, мабуть, найбільш неочікуваним – і від того ще більш цінним і приємним. Ставки робили, в першу чергу, на людину-гору з Росії Алана Караєва, на монголів, на родоначальників сумо японців. Можливо, турнір і завершився би прогнозовано, але Козлятін – ну просто красень! – зумів сплутати усі карти. Женя  зібрав воєдино усі свої сили, досвід, навички класичної боротьби і техніку сумо – і вибухнув. Поклав на шляху до медалі багатьох суперників, які були відчутно важчими за українця.

world-games-sumo-Yevgen-Kozlyatin-Alan-KaraevЗал, де проходили змагання з сумо, вміщує більше десяти тисяч глядачів. Упродовж двох днів турніру з сумо на трибунах стояв справжнісінький ґвалт – публіка завзято і голосно вітала кожен вдалий прийом, кожну ефектну атаку. Здогадайтеся, що творилося у той момент, коли на дохьо сходилися дві велети і один з них кидав іншого – реально закладало у вухах!

У попередніх раундах Козлятін виклався на повну і у фіналі доволі швидко програв Наранбату Ганхуягу з Монголії. Взагалі, якщо говорити про очне протистояння України і Монголії у цей день, то ми його з тріском програли. Костянтину Єрмакову, Олександру Гордієнку й Олександру Вересюку саме монгольські борці заступили дорогу до медалі. Тут, власне, не треба дивуватися – монголи дуже люблять сумо і випередили в ньому вже самих японців. Три останніх йокодзуни – володарі найвищого рангу в ієрархії професійного сумо – Асасьорю (Ранковий Синій Дракон), Хакухо (Білий Фенікс) і Харумафудзі (Сонячний Кінь) – родом з Улан-Батора, Монголія.

Важкий шлях до медалі пройшла і Світла на Ярьомка, яка подекуди буквально на зубах виривала перемоги, рухаючись до своєї мети. Здолавши японку Юку Уету та американку Шарлот Сосанто, у третьому раунді українка наштовхнулася на легендарну росіянку Анну Жигалову – такого собі Караєва у спідниці. Анна – 9-разова чемпіонка світу, дворазова чемпіонка Всесвітніх ігор, переможниця Всесвітніх ігор з єдиноборств, 14-разова чемпіонка Європи. Ця «машина сумо» впевнено крокувала до чергового титулу, прибравши в сторону і нашу Світлану.  

world-games-sumo-Svitlana-Yaromka-podiumДовелося Ярьомці переміститися до нижньої сітки і провести там іще аж п’ять виснажливих поєдинків, які йшли при цьому практично один за одним – часу між сутичками вистачало хіба трохи перевести дух. Тим дорогоцінніший цей успіх 24-річної української дівчини, яка не опустила рук і довела, що гідна стояти на п’єдесталі пошани.

«Емоції б’ють через край! Україна знову довела свою силу, ми серед найкращих у світовому сумо, – сказав головний тренер збірної, президент Федерації сумо України Сергій Коробко. – Я дякую усім нашим спортсменам, усій команді за цей блискучий турнір!».

Що ж, справу зроблено. Суматорі кажуть Калі «До побачення». Зустрічайте наших героїв на Батьківщині!

Роксана Касумова з Калі, спеціально для scu.org.ua

{social}

{iarelatednews articleid=»1572,1567″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *