Юрій Протасов виграв «Ралі Монте-Карло»

autosport-Yuriy-Protasov-Monte-CarloУкраїнський гонщик Юрій Протасов став переможцем першого етапу чемпіонату світу з ралі – «Ралі Монте-Карло» – у заліку WRC-2. У цьому класі змагаються спортивні автомобілі з обмеженнями у вдосконаленні двигуна, трансмісії і шасі, а також у максимальній потужності. Такі машини дешевші, ніж авто абсолютного класу. На думку організаторів, це допоможе залучити до перегонів залучити якомога більше пілотів і суттєво розширити географічне представництво учасників.

«Ралі Монте-Карло» вважається однією з найскладніших в чемпіонаті – в першу чергу, через непередбачувану погоду: ось гонщики їдуть сухою трасою під яскравим сонечком, вже за кількасот метрів – під рясним дощем, а ще далі, на одному з перевалів, – взагалі по снігу. Тому тут на першому плані навіть не швидкість пілота, а точний розрахунок і злагоджена робота усієї команди.

У Юрія Протасова, який торік став бронзовим призером чемпіонату, цього разу був новий штурман – Павло Черепін – та спеціальна команда розвідки, одним із завдань якої і було вносити погодні корективи до швидкісної стенограми. Усі відпрацювали на відмінно, як результат – впевнена перемога. Українець захопив лідерство у своєму класі з першого ж дня змагань і на фініші привіз найближчому переслідувачу, італійцю Лоренцо Бертеллі, майже 8 хвилин! І це навіть попри прокол колеса на одному зі спец відрізків.

Юрій Протасов не лише здобув переконливу перемогу у своєму класі, але й потрапив у залікову зону «абсолюту» – у суперництві зі значно потужнішими автомобілями показав десятий час і заробив одне залікове очко. Перемогу ж в абсолютному заліку святкував француз Себастьян Ожьє.

Наступний, другий з тринадцяти етапів чемпіонату WRC, стартує у Швеції 5-го лютого.

{social}

{iarelatednews articleid=»1367,879″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *