Каратисти здобули 3 нагороди на чемпіонаті світу серед кадетів, юніорів та молоді!

Нещодавно в м. Тенеріфе (Іспанія) відбувся ювілейний Х чемпіонат світу з карате серед кадетів, юніорів та молоді. В престижному турнірі, що проходив під егідою Всесвітньої федерації карате (WKF), взяла участь рекордна кількість спортсменів: 1710 атлетів із 109 країн світу!

Збірна України здобула 3 нагороди (1 срібна та 2 бронзові медалі). До складу збірної України увійшли 33 спортсмени, які представляли 9 регіонів нашої країни. Збірну було сформовано відповідно до положення Спортивного комітету Української федерації карате (УФК) за підсумками Відкритого фестивалю з карате (Житомир, 26-27.08) та міжнародного турніру Budapest Open 2017 (16-17.09).

Спортсмени змагались за видами програм: ката (комплекс вправ) та куміте (сутички) в трьох вікових категоріях: кадети (14-15 років), юніори (16-17 років) та молодь (U-21).

Медалі для збірної України здобули Єлізавета Сірош (U-21, -61 кг, срібло), Вікторія Ващишин (кадети, -54 кг, бронза) та Андрій Торошанко (U-21, -84 кг, бронза).

Як повідомляє Українська федерація карате, хтось з спортсменів, виправдав сподівання, хтось – ні, а хтось, навпаки, порадував несподіваним успіхом.

Нагадаємо, що Єлізавета Сірош у 2013 році в Гвадалахарі (Іспанія) стала віце-чемпіонкою світу – тоді серед кадетів. Цього разу вона повторила свій срібний успіх, та ще й в блискучому стилі. На шляху до фіналу вона перемогла спортсменок з Канади (1:0), ПАР (8:0), Ірану (0:0), Туреччини (1:0), Швеції (6:1). І лише у фіналі поступилася Гвендолін Філіпп з Франції за рівного рахунку 1:1 (суперниця мала перевагу, здобувши очко першою).

19-річний Андрій Торошанко цього року вже виступав за дорослу збірну на чемпіонаті Європи в Коджаелі (Туреччина) та став бронзовим призером в складі команди куміте. У Тенеріфе Андрій підтвердив свій клас, впевнено здолавши суперників з Бельгії (7:0), Узбекистану (6:0), Австралії (9:0), Італії (3:0). У півфіналі киянин за рівного рахунку (3:3) поступився французу Джессі Да Коста, а в брозовому фіналі не залишив жодних шансів греку Міхаїлу Сереметакісу – 7:1.

А ось 15-річна Вікторія Ващишин дебютувала на турнірі такого рангу. Віка почала змагання з поразки від майбутньої віце-чемпіонки Івани Каменової з Болгарії (1:3). Проте в утішальних боях вона перемогла всіх своїх суперниць – Швейцарія (1:1), Єгипет (5:3), Швеція (4:0), Канада (5:0) та здобула першу нагороду до скарбнички збірної України.

Треба відзначити вдалі виступи Роберта Широяна (кадети, -70 кг, 5-е місце), Віталія Демчишина (U-21, -75 кг, 7-е місце), Андрія Байдали (U-21, 84+ кг, 7-е місце), Юлії Палашевської (юніори, -53 кг, 9-е місце), Діани Шостак (юніори, -59 кг, 9-е місце).

Збірна України, яка на минулому чемпіонаті світу (2015 рік, Джакарта) не мала жодної медалі, у Тенеріфе посіла 20-е місце в загальному заліку, де всього представлено 45 команд.

На чолі турнірної таблиці – збірні Японії, Єгипту та Туреччини.