Карлсен зіграє проти Ананда за титул чемпіона світу

chess-Magnus-Carlsen«Лондон, гуд бай», – говорять столиці Великої Британії восьмеро учасників турніру претендентів, які упродовж двох тижнів змагалися за право зіграти проти чинного чемпіона світу індійця Вішванатана Ананда за його титул. За підсумками двох кіл напружених поєдинків перше місце посів лідер рейтингу ФІДЕ Магнус Карлсен. 22-річний норвежець, який уже досить давно виступає на стабільно високому рівні (у 19 років і 1 місяць він став наймолодшим в історії лідером світового рейтингу), впритул наблизився до своєї мрії – приміряти «шахову корону».

Карлсен лідирував на змаганнях практично від самого початку. І коли здавалося, що так турнір і завершиться, додаткову інтригу, гідну голлівудського блокбастера, вніс у перебіг боротьби наш Василь Іванчук.

Львів’янин загалом відіграв у Лондоні дуже нестабільно, нижче своїх можливостей, здобувши свою першу перемогу лише у дев’ятому турі. Вже не розраховуючи на загальну перемогу, Василь заграв розкутіше. Сам так і сказав перед після 10-го туру: «Вже ні за що не борюся, розглядаю наступні матчі як тренування перед командним чемпіонатом Росії».

І на цій хвилі «тренування з підвищеною відповідальністю» Іванчук став автором двох яскравих перемог, завдяки яким до останньої партії не було ясно, хто ж виграє змагання. У 12-му турі львів’янин чорними фігурами здолав Карлсена, і той пропустив на перше місце росіянина Володмира Крамника.

В заключному турі Крамнику потрібно було набрати на пів очка більше за норвежця, але на шляху росіянина став той-таки Василь Іванчук – граючи білими, він змусив суперника здатися. І це при тому, що в паралельній грі Карлсен теж програв (росіянину Петру Свідлеру)! Лідери набрали по 8 з половиною очок, але на вершині турнірної таблиці опинився Магнус – він здобув більше перемог, п’ять проти чотирьох у Крамника. Іванчук набрав 6 балів і посів сьоме місце.

{social}

{iarelatednews articleid=»1433,1422″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *