Катерина Лагно поки друга на 1-му етапі Гран-Прі ФІДЕ

altУ Ростові (Росія) проходить перший етап жіночого Гран-Прі ФІДЕ 2011-12 рр.. У турнірі за коловою системою беруть участь 12 шахісток: Хампі Конеру (Індія, 2614), Хоу Іфань (Китай, 2575), Надія Косинцева (Росія, 2560), Тетяна Косинцева (Росія, 2557), Ганна Музичук (Словенія, 2538), Катерина Лагно (Україна, 2536), Антуанета Стефанова (Болгарія, 2524), Еліна Даніелян (Вірменія, 2521), Олександра Костенюк (Росія, 2497), Аліса Галлямова (Росія, 2492), Жуань Луфей (Китай, 2479) і Катерина Ковалевська (Росія, 2427). Вісім учасниць мають звання міжнародний гросмейстер серед чоловіків, одна – серед жінок, три – міжнародний майстер серед чоловіків.
Загалом серія Гран-Прі ФІДЕ 2011-12 складається із шести етапів, у яких візьмуть участь 18 провідних шахісток планети. Крім Росії, змагання приймуть Вірменія, Туреччина і Китай.
Після шести із 11-ти турів у Ростові беззаперечним лідером є чинна чемпіонка світу серед жінок Хоу Іфань, яка виграли 5 партій і лише разі зіграла унічию. Тобто 17-річна Іфань набрала 5 з половиною очок.
Найближчі її переслідувачки – наша Катерина Лагно і росіянка Тетяна Косинцева, в активі яких по 4 бали. Лагно у шостому турі білими зіграла внічию з Катериною Ковалевською. За оцінками фахівців, Катерина обрала на цю партію невдалу тактику, розпочавши з ходу кінь f3. Російська суперниця Лагно на прес-конференції після матчу також погодилася з цією думкою.
Катерина Ковалевська: «Я налаштовувалася на хід е4. Для мене був невеликим подарунком кінь f3, бо Катя грає тут дуже принципові схеми. Так як гра у цьому випадку йде здебільшого на моєму полі, вийшла більш комфортна для мене позиція. Все-таки у мене досвіду трохи більше, на мій погляд. У порівнянні із вчорашнім сумним досвідом, де в рівній позиції я не змогла зробити правильні ходи, сьогоднішня партія пройшла легше для мене. Нічия дісталася мені легко».
Катерина Лагно: «З приводу того, чому я обрала хід конем на f3, я не буду розкривати всі свої секрети. Я не можу сказати, що в сьогоднішній партії мене зловили по дебюту. Я кожен день налаштовуюсь на боротьбу, і існують різні ходи: кінь f3, е4, с4, d4. Найголовніше – потрібно знати, що робити далі. У цілому, мені здається, партія сьогодні вийшла логічна. Я не знаю, де я могла зіграти сильніше, може бути, в дебюті, може бути, пізніше. А коли у нас виникло становище з ферзем на h3, позиція була неясною: начебто у мене і слон добре стоїть, але мій король ослаблений з постійними погрозами. Я не знайшла, як білі можуть посилити свою позицію. Тому й закономірна нічия».
Сьогодні суперницею нашої гросмейстерки, яка зіграє чорними фігурами, буде Тетяна Косинцева. Хоу Іфань протистоятиме Ковалевська, котра наразі замикає турнірну таблицю.
{social}
{iarelatednews articleid=»702,563,553″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *