Катерина Лагно поступилася у 8-му турі Гран-Прі ФІДЕ

altУ Ростові пройшли матчі восьмого туру 1-го етапу Гран-Прі ФІДЕ серед жінок, де за коловою системою грають 12 шахісток. Українка Катерина Лагно, котра йшла на другому місці у турнірній таблиці, чорними фігурами програла срібній призерці тогорічного чемпіонату світу Жуань Луфей.
У цій зустрічі була розіграна Шотландська партія. Білі в дебюті пожертвували пішака за ініціативу, але чорні в міттельшпілі вирішив його повернути, щоб нейтралізувати тиск білих. Білі продовжили наступ на ферзевому фланзі, а чорні, у свою чергу, на королівському. На 33 ході білі запропонували нічию повторенням позиції, але чорні відмовилися від неї, відійшовши королем не на b6, а на а6. Позиція білих при цьому була трохи кращою, вони виграли пішака і розміняли пару ладдей. Вийшов ладдевий ендшпіль з пішаками «a» і «b» проти пішака «h» чорних. На 46 ході чорні помилилися і випустили нічию ходом 46 …- Rh1, після чого через кілька ходів вийшов цугцванг (становище, в якому одна зі сторін змушена зробити невигідний хід). Замість обраного продовження, партію рятував хід 46 …- Rg2. У результаті чорні втратили прохідного пішака і відразу ж здалися.
На прес-конференції після гри Лагно не приховувала розчарування.
— Катерино, прокоментуйте, будь ласка, що там відбулося, в якийсь момент здавалося, що можна було форсувати нічию…
— Напевне, там не один раз можна було зробити нічию, але не вийшло, прикро звичайно…
— Тобто ти грала на перемогу?
— Ні, звісно ж ні, тобто я розуміла, що, можливо, ферзь f4 було помилкою. Я просто думала, що цей ендшпіль нічийний, але я ніяк не думала, що мені доведеться вирішувати такі труднощі, та ще й у цейтноті. В принципі, можна було б, напевно, розібратися, але я, маубть, зробила все не так, як треба було.
Після цієї невдачі українка опустилася на п’яте місце. Щоправда від другого, на якому зараз росіянки Тетяна Косинцева, Катю відділяє лише пів очка. Косинцева у 8-му турі зупинила переможну ходу китаянки Хоу Іфань, звівши очну партію внічию. Для чемпіонки світу Іфань вона стала лише другою на Гран-Прі – крім того, є ще шість перемог та 7 очок в активі.
Напередодні ми повідомили, що у середу на турнірі день відпочинку. Приносимо вибачення користувачам сайту СКУ і пересилаємо до офіційного сайту змагань, де 10-те серпня було зазначене саме як вихідний день.
alt
Насправді не буде ігор сьогодні, у четвер. У п’ятницю ж Катерині Лагно грати з лідер кою ростовського етапу Хоу Іфань.
{social}
{iarelatednews articleid=»746,740,563,553″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *