БК «Катрани» — чемпіон України з пляжного бейсболу

beachbaseball_katran_2016Минулими вихідними відбувся четвертий розіграш національної першості з пляжного бейсболу. Фінальні ігри пройшли на морському узбережжі міста Чорноморськ (колишній Іллічівець).

Поза конкурсом був виступ місцевої команди «Катрани» у складі Валентина Новікова, Марка Кузнєцова і Сергія Вальчука, які без зайвих зусиль виграли всі ігри. Під нуль «Катрани» обіграли на груповому етапі «Чорноморця» та «Морських вовків». У відборі лише чорноморському «Іллічівцю», за який виступали Роман Гашик, Олег Тулянцев та Сергій Поленков  вдалося уникнути «баранки», проте під час фінальної сутички «Катрани» не дали шансів «Іллічівцю» заробити очки. У фіналі «Катрани» перемогли з рахунком 8:0.

Третє місце вибороли бейсболісти одеської команди «Морські вовки» – Віктор Мошинський, Максим Бурдін та Кирило Бурдін.

Як розповів організатор Чемпіонату України з пляжного бейсболу і президент БК «Іллічівець» Станіслав Бакан, за різних обставин не змогли приїхати команди з інших міст України, Молдови, Придністров’я та Білорусі.

 «Переможці цьогорічного чемпіонату України були на голову вищі інших команд. На жаль, багато колективів через економічну кризу та інші причини не змогли приїхати на турнір, серед них білоруські й молдовські клуби. Будемо думати, як змінювати формат національної першості, аби зацікавити більше молодих спортсменів», — поділився Станіслав Бакан.

На його думку, головна привабливість пляжного бейсболу – його доступність, невисокі фінансові вимоги. Окрім того, на відміну від класичного бейсболу, пляжний бейсбол динамічніший і видовищніший за розвитком гри: спортсмени виходять в атаку або захист, проводяться постійні заміни, тобто гравці постійно рухаються.

Зауважимо, на території пострадянського простору пляжний бейсбол вперше з’явився 5 років тому в Чорноморську. У 2016 році БК «Іллічівець» став повноправним членом міжнародної спортивної організації OMBAC, під егідою якої проводиться Чемпіонат світу. На початку року чорноморська команда отримала запрошення на участь в першості планети серед клубних команд (число команд обмежена – 1200 клубів), але з фінансових причин не змогла взяти участь у 63-му Чемпіонаті світу, який пройшов в липні цього року в Сан-Дієго (Каліфорнія).

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *