Ковальчук і Моїсеєнко – чемпіони України з «Вільної піраміди»

billiard-Kovalchuk-MoiseenkoУ столичному клубі «Кураж» відбувся чемпіонат України зі спортивного більярду у дисципліні «Вільна піраміда». Турнір був відбірковим до складу збірної для участі в чемпіонаті світу (18-21 жовтня, Мінськ) – місця у національній команді отримали фіналісти чоловічих і жіночих змагань.

Чемпіонат зібрав усіх найсильніших більярдистів України (за винятком братів Олександра і Євгена Паламарів та Ярослава Винокура, які ще раніше забезпечили собі місце у збірній) – 107 чоловіків та 27 жінок.

Своєрідний дисонанс у хід турніру внесли українські пулісти, які довели, що і з великими кулями на «ти». Євген Новосад взагалі дістався до чвертьфіналу, по черзі перегравши сильних і іменитих майстрів «російського більярду» Олександра Бойка, Сергія Прощенка, Максима Коленка і Владислава Прохоренка.

До фіналу ж у чоловічій сітці дійшли Артем Моїсеєнко і Микита Волик. Фінальний матч до 7 перемог тривав менше години. І Волик, і Моїсеєнко схильні до швидкої, атакуючої гри, добре знають сили один одного, тому матч пройшов в абсолютно відкритому атакуючому стилі. Микита опинився в ролі наздоганяючого з самого початку поєдинку, а Артем з кожною партією все більше йшов у відрив. В кінці-кінців Моїсеєнко завершив матч ефектною партією з кия і став чемпіоном України. Микита Волик нарешті оформив звання майстра спорту, ставши віце-чемпіоном країни у свої 20 років.

«Турнір для мене пройшов досить легко, буквально на одному диханні, хоча і учасників було більше ста чоловік, і конкуренція дуже серйозна, – розповів після урочистої церемонії нагородження Артем Моїсеєнко. – Але у мене таке відчуття, що я б іще навіть продовжив грати далі. Плани на чемпіонат світу у мене найсерйозніші. Хочу зіграти там так само добре, як грав на цьому турнірі. Якщо буду грати в свою гру, думаю, у мене хороші шанси виграти чемпіонат світу. Треба просто налаштуватися морально і психологічно, а гра у мене і так на хорошому рівні».

У фіналі змагань жінок зійшлися Ганна Котляр та Анастасія Ковальчук. Котляр, якій фахівці у передматчових прогнозах віддавали невелику перевагу, виграла перші дві партії. Але Ковальчук не занервувала і зуміла вирівняти ситуацію – 2:2 (перші чотири партії фіналу завершилися з мінімальним розривом – 8:7. При цьому у Котляр гра дещо розладналася, чим і скористалася суперниця – ще три переможці партії поспіль і підсумкова перемога з рахунком 5:2.

Анастасія Ковальчук, чемпіонка України з «Вільної піраміди»: «Перед змаганнями стояла мета – тільки перемога. Тим більше, це був відбірковий турнір на чемпіонат світу. Якби я посіла друге або третє місце, це б вже означало, що я виклалася не на повну силу. Коли я їду з якого-небудь турніру, і у мене не перше місце, я відчуваю себе незадоволеною. Якщо це, звичайно, не чемпіонат світу чи Європи. У Мінську ставлю ціль увійти принаймні до четвірки найкращих. Але якщо зіграю добре, то цілком можу поборотися і за перше місце. Дуже сильно хочу цього».

{social}

{iarelatednews articleid=»1199,1178,1149,1131″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *