Кубок світу з пейнтболу: пригоди українців в Америці

altУ жовтні у США традиційно проходить найважливіша пейнтбольна подія року – Кубок світу (PSP World Cup). Цього разу у змаганнях брали участь більше 270-ти команд. Україна була представлена у Дивізіоні 3 чемпіоном 2010-го року в Д-4 командою «Халк» (дворазовий чемпіон України, володар Кубка України, чемпіон Європи за версією «Гранд Тур» у дивізіоні «Мастерс»), у Дивізіоні 4 другим складом команди – «Халк ХО» – та «ZZ Top».
На сьогодні практично всі учасники Кубка світу, які представляли Україну на цьому форумі, повернулися на батьківщину.
Враження від поїздки неоднозначні. Ще після перших спарингів на американській землі команда «Халк» говорила, що новий формат PSP – це практично нова гра (про зміни в форматі подейкували ще минулого року, і пейнтболісти усього світу чекали, що ж буде). Начебто зовні все те ж саме – стрільба, рух, підкати, а на ділі – все по-іншому. 
«На відстрілі ствол потрібно до неба піднімати – інакше не влучити, десять метрів різниці у довжині поля свою справу роблять, – говорить тренер «халків» Олександр Приступов. – Якщо фланги пропустив, на центральних укриттях не вижити, додаткові десять метрів ширини створюють більш широкі кути обстрілу. Якщо маркер не економічний в плані витрати повітря і не здатний вистрілювати по 8-10 туб за гру, на позиції захисника взагалі нічого робити».
Коли американці обґрунтовували нововведення на PSP наступного сезону, одним з основних «пунктиків», чому вони це роблять, був міф про здешевлення гри, що, нібито, дозволило біднішим командам залишатися у пейнтболі в умовах кризи. Наміри зрозумілі, звідки здешевлення – ні.
Не все так гладко і в інших аспектах нововведень, адже усі прекрасно розуміють – чим би не мотивували організатори введення нових форматів, істинні причини знають лише вони – ті, хто ці формати вводить.
Як би там не було, нововведення цього року не пішли на користь жодній європейській команді. Якщо торік з п’яти ікс-больних фіналів у трьох грали європейці і у двох здобули великі перемоги, то цього року у фіналі грав лише «Російський легіон» (неодноразовий володар Кубку світу), але і той програв.
Що ж стосується наших команд, то дива не сталося (а саме так можна було б назвати явище, коли команда, що вперше бере участь в турнірі нового формату, на батьківщині організаторів, приїхала і перемогла). Хоча спочатку складалося все досить непогано. Прикра помилка одного з гравців – у запалі гри він не розібрався в ситуації і викинув рушник у виграшній для команди ситуації – не дозволила «Халку» посісти перше місце в групі і напряму потрапити до 1/8 фіналу. Тепер необхідно було зіграти «стик» з володарем другого місця іншої групи, а ним, на жаль, виявилася місцева команда. У важкій боротьбі і не без допомоги суддів, які примудрилися дати 3 пенальті «Халку» і жодного команді суперника, хоча приводи були, перемогу здобула американська команда.
У четвертому дивізіоні, де Україну представляли одразу дві команди, усе склалося ще неприємніше. Команда «ZZ Top» не вийшла з групи, програвши 3 матчі відбору з 4-х. Хлопці виявилися не готові ні до формату, ні до суддівства, ні до американського стилю гри суперників. 
Другий склад «Халка» – «Халк ХО» – досить впевнено подолав стадію відборів, вигравши всі 4 матчі і посівши перше місце в групі. Все склалося б вдало і у матчі 1/4 фіналу, не програй хлопці 2 гейми 5 у 3. В овертаймі, за гри 4 в 2, коли потрібно було лише трохи посидіти і почекати, поки закінчаться кулі у суперника, в одного з гравців «Халк ХО» не вистачило терпіння, він побіг на аут, приніс пенальті 2 за одного і команда програла. Обидва склади «Халка» програли двом складам команди «Central Florida Paintball».
«Усім нашим хлопцям, які брали участь у Кубку світу, цей турнір, перш за все, приніс досвід і розуміння того, чого очікувати від турнірів такого формату, з чим їхати до Америки, до чого бути готовим, – каже Олександр Приступов. – Нехай це дорогий досвід, але він безцінний у плані подальшого прогресу та розвитку».
Президент Федерації пейнтболу України Олександр Дічек так прокоментував турнір: «Цього року змагання за Кубок світу проходили за новими стандартами і правилами, які не використовуються ніде в Європі… До таких нововведень наші команди, в принципі, не були готові. Це відбилося на тактиці гри наших хлопців, але все ж вони показали хорошого рівня підготовку. Попри ці «несподіванки», команда «Халк» показала найкращий результат з усіх слов’янських команд. По-справжньому серйозним успіхом можна назвати виступ команди «Халк ХО», яка показала високий результат – 6-те місце з 35-ми команд в Д4, при цьому граючи на Кубку світу вперше. Я поздоровляю хлопців!».
{social}
{iarelatednews articleid=»894,876,822″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *