Кубок України-2016 з самбо: коли все вдалося

sambo_cupofukraine2016_kyivУ Києві з 8 по 11 вересня 2016 року проходив Кубок України зі спортивного та бойового самбо. На килим виходили дорослі спортсмени, юніори і юніорки, а також юнаки і дівчата старшого віку. В цілому змагання зібрали близько 900 спортсменів з 23 регіонів України.

У дорослих командну першість країни виграла господарі – збірна Києва. Харківська область стала другою. Житомирський регіон замкнув чільну трійку команд.

Як розповів президент Федерації самбо України Вадим Рогач, у змаганнях дорослих були певні сюрпризи.

«Молоді спортсмени продемонстрували, що в нас є покоління, яке здатне конкурувати з титулованими спортсменами», – зазначив він.

Найсильнішими самбістами серед юніорів (U-20) також стали кияни. Потім – представники Дніпропетровської та Харківської областей, які посіли другу й третю сходинки відповідно в командному заліку.

Варто виокремити, що цьогорічний Кубок України став майданчиком для відбору спортсменів у молодіжну та дорослу національні збірні.

 «Ми добрали необхідну кількість чоловіків у збірну для участі на Чемпіонаті світу. Є нові імена, є й ті, кого ми очікували побачити у складі команди. Щодо нових імен, то це особливо стосується тих категорій, в яких ми сумнівалися, кого везти. Наразі ми вже розуміємо, що збірна в нас укомплектована. Тому сподіваємося на гарний результат на першості планети», – розяснив Вадим Рогач.

Що ж до загальних вражень від проведеного Кубку України, то президент Федерації самбо України похвалив роботу організаторів.

«Рівень проведення Кубку України в столиці досить непоганий, враховуючи ситуацію в країні. Хотів би відзначити організаторів – Київську федерацію самбо, зокрема особисто голову столичного осередку Юрія Скрипаля та все керівництво. Хлопці молодці. Були й волонтери, налагоджена технічна робота. Навіть якщо були якісь технічні збої, то все вирішувалося за лічені хвилини», – відзначив головний самбіст країни.

Окремо варто зазначити, що за кожним змагальним днем Кубку України можна було стежити в Інтернеті. За інформацією Вадима Рогача, за попередніми даними в онлайн-режимі за боями більше стежили з-за кордону – на 15%, аніж з України. А загалом було понад 20 тисяч підключень до трансляції. Саме технічний аспект допомагав вирішувати всі спірні суддівські рішення, які виникали продовж усього турніру.

«На мою думку, суддівство в цілому можна оцінити на «добре». Проте ми продовжуватимемо працювати над особистим рівнем певних суддів. Рівень арбітрів, зокрема молодих, як продемонстрував цей турнір, зростає. І це приємно», – підкреслив голова Федерації.

В цілому змагання виявилися складними, зізнається Вадим Рогач. Чотириденний марафон – це нелегко. Люди вимоталися і втомилися. Це стосується саме організації. Але, як вважає президент Федерації самбо України, загалом все заплановане вийшло.

«Ми – друга країна у світі за масштабом розвитку самбо. Тому приємно, що все вдалося», – резюмував він.

Додамо, в цьому році першість планети серед молоді (U-18 та U-20) проходитиме з 6 по 10 жовтня в Румунії, а світовий турнір серед дорослих відбудеться з 10 по 14 листопада в Болгарії.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *