Київ прийняв Ukrainian Open з пулу

altЛітнє міжсезоння для українських пулістів офіційно завершилося: у київському клубі «Тріумф» відбувся міжнародний турнір з пулу «Дев’ятка» Best of the East Ukrainian Open. У змаганнях брали участь 37 спортсменів з 5 країн. Серед них була досить численна делегація поляків (8 осіб), три росіянина на чолі з Русланом Чинаховим, три словака і двоє чехів.
Перший раунд турніру традиційно пройшов у вигляді групового етапу, з якого 16 найкращих потрапили до плей-офф. Ігри у групах практично не принесли несподіванок.
Очікувано сильно виступила уся польська делегація, у складі якої до столиці України приїхали практично усі найсильніші пулісти цієї країни. Радослав Бабіца, Кароль Сковерські, Міхал Турковський, Томас Каплан, Мацей Войчік і Бартош Розвадовський посіли перші місця у своїх групах, причому лише один з них (Сковерські) пізнав гіркоту поразки у груповому турнірі. З другого місця пройшли до плей-офф ще двоє поляків, Домінік Заєць та Маріуш Ротер. Таким чином, до наступного етапу пробилися усі вісім польських спортсменів. Гегемонія поляків на Best of the East продовжилася в Україні.
Із наших більярдистів до 1/16 фіналу двоє пробилися з першого місця: Євген Новосад з Дніпропетровська та одесит Ярослав Винокур, який, як відомо, спеціалізується на піраміді. До речі, на турнірі виступав ще один представник «російського» більярду – Вадим Корягін. Проте йому, на відміну від Винокура, не вдалося проявити себе, Вадим виграв лише один матч із чотирьох.
З другого місця пройшов до плей-офф лідер українського пулу Артем Кошовий. Виною тому став програний у контровій партії поєдинок з Розвадовським. Так само пробилися до 1/16 Дмитро Осипенко і Віталій Юрецький. А ось найкращому юніору України Леоніду Кліщару не вдалося обійти росіянина Сергія Луцкера через гіршу різницю виграних-програних партій.
Окрім поляків і українців до плей-офф вийшли також двоє росіян з Москви: Сергій Луцкер і Руслан Чинахов. Жеребкування пар 1/16 виявилося украй невдалим для українців, звівши в очному протистоянні Кошового з Винокуром і Новосада з Осипенком.
Перший тур плей-офф – і знову без сюрпризів. З українських пар у чвертьфінал очікувано пройшли Кошовий та Новосад. Юрецький практично без варіантів поступився Томасу Каплану (1:9), Руслан Чинахов здолав Зайця (9:4).
Фінальний день Best of the East Ukrainian Open розпочався відразу з двох найцікавіших протистоянь. Україно-російського в особах Артема Кошового та Руслана Чинахова, а також польського, в якому зійшлися найсильніші представники цієї країни: Радослав Бабіца і Бартош Розвадовський.
Кошовий практично за усіма статтями переграв росіянина. Він упевнено збирав партії, і чітко виконував практично всі свої задуми. Майже за кожною помилкою Чинахова слідувало негайне покарання від киянина. Підсумковий рахунок – 9:4 на користь Артема. А от ще одному лідеру команди України, Євгену Новосаду, не вдалося переграти поляка Кароля Сковерського. Дніпропетровець поступався 2:5, потім зрівняв, але за рахунку 5:5 не зумів забити «дев’ятку». Після цього поляк зібрав партії, що залишилися, вигравши з підсумковим рахунком 9:5. За словами самого Євгена, йому не вдалося впоратися з нервами, цілком можливо, що позначилося і погане самопочуття – Новосад приїхав на турнір застуджений.
Півфінали вийшли напруженими і закінчилися досить драматично. І Радослав Бабіца, і Артем Кошовий вели в рахунку по ходу матчу, все йшло до повторення київського фіналу 2010 року, проте вони обидва не змогли довести перевагу до перемоги. Першим у фінал пройшов Томас Каплан, який виграв у Бабіци в контрпартії. «Контрою» завершився і матч Кошового. Артем розбивав у вирішальній партії. Розбій виявився «холостим», однак і для суперника не було продовження. Все завершилося одним фантастично складним і ефектним комбінаційним ударом Кароля Сковерського. Биток стояв в одному кутку стола, наполовину «замазана» «двійка» недалеко від центру, а «дев’ятка» – на борту біля протилежної від битка кутовій лузі. Поляк довго примірявся до цього непростого удару, і виконав його на «п’ять з плюсом», забивши «дев’ятку» через «двійку». Глядачі завмерли на пару секунд від несподіванки, а потім вибухнули заслуженими оплесками. Прикро, що фінал турніру залишився без представників України, однак сміливість рішення польського гравця не могла не викликати симпатій навіть українських уболівальників.
Таким чином, фінал турніру вийшов чисто польським, що значно знизило його привабливість в очах місцевої публіки, проте жодним чином не позначилося на ігровому рівні матчу. Сковерський і Каплан видали цікавий поєдинок. До рахунку 4:4 вони йшли партія в партію, однак потім стала помітною краща техніка Каплана. Він вирвався вперед, 7:4, Сковерський відквитав одну партію, але потім Томас остаточно взяв гру в свої руки. Підсумковий рахунок – 9:5 на користь Томаса Каплана, який стає переможцем українського етапу Best of the East 2010.

{social}

{iarelatednews articleid=»656,522,510″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *