Лариса Соловйова, багаторазова чемпіонка і рекордсменка світу з пауерліфтингу, відповіла російській спортсменці

solovjova_answer“Україна готова надати можливість спортсменам розвиватися і зростати професіонально”

Інтернет сколихнула спортивна історія з політичним відтінком. Днями до народного депутата України Надії Савченко звернулася така собі Мар’яна Наумова — російська юніорка-пауерліфтерша, яка у свої 17 встигла розжитися псевдо-титулом від неіснуючої “республіки” – називає себе “заслуженим майстром спорту” самопроголошеної “ДНР”.

В електронному листі до Надії, який у своєму Фейсбуці процитувала Віра Савченко, вона попросила (авторська орфографія збережена): “ослабить как-то закон кабмина Украины про оккупированные территории, что бы спорцмены могли ездить выступать под теми флагами которыми хотят, от тех республик которые ест. Это же спор, не путайте с политикой”.

У відповідь Надія Савченко порадила Наумовій “спробувати попросити Путіна послабити закони РФ щодо Криму і засікти час, за котрий Мар’яну схоплять і посадять за заклики до сепаратизму”.

Зважаючи на те, що Мар’яна Наумова представляє пауерліфтинг, не змогла залишитися осторонь багаторазова чемпіонка і рекордсменка планети у цьому виді спорту, найкраща паурліфтерка світу киянка Лариса Соловйова. Через сайт Спортивного комітету України вона відповіла російській спортсменці:

“Мар’яно, звертаюся до вас як до представниці пауерліфтингу – виду спорту, якому я віддала все своє життя і в якому досягла неабияких результатів – і в якості спортсменки, і в якості тренера.

Влада Російської Федерації, влада країни-агресора, позбавила українських спортсменів, які проживають на тимчасово окупованих територіях, можливості виступати на змаганнях під прапором рідної країни. Фактично, на їхній спортивній кар’єрі поставили хрест, буквально заборонили розвивати свій талант і в чесній конкурентній боротьбі як на національному, так і на міжнародному  рівні, реалізовувати свій потенціал.

Я відповідально заявляю, що ми – і я особисто як тренер, і Федерація пауерліфтингу України, і наша держава загалом – готові забезпечити для всіх спортсменів сучасні методики підготовки, гідні умови тренувань та відповідний соціальний пакет – все заради того, щоб спортсмени через обставини, котрі не залежать від них, не закопували свій талант в землю, а працювали і приносили славу Україні на світовій арені. Якщо сьогодні в окремих районах Луганської і Донецької областей окупанти не можуть залишити спорт поза політикою, не можуть чи не хочуть забезпечити відповідних умов – що ж, я щиро запрошую всіх спортсменів до Києва, до інших регіональних осередків Федерації пауерліфтингу України. Гарантую, що ми докладемо всіх зусиль, щоб зробити з юних талантів справжніх чемпіонів!

А вас, пані Мар’яно, я прошу не втручатися в український спорт. Як на мене, Росія занадто велика, щоб ви переймалися ще й українськими спортсменами, а тим паче – українськими законами. Сподіваюся на зустріч на помості. Успіхів у дорослому спорті!

Щиро ваша, Лариса Соловйова”.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *