«Ferrari Team Ukraine»: подіум на старті сезону

autosport-ferrari-team-ukraine-monzaНа автодромі в італійські Монці відбулися перші цього сезону змагання престижних гоночних серій «Ferrari Challenge» та «GT Sprint». Синьо-жовтий автомобіль «Ferrari Team Ukraine» знову, як і в більшості гонок минулого чемпіонату, був серед лідерів.

У заліку «Coppa Shell» честь України відстоював Андрій Лебідь, один з найдосвідченіших пілотів команди. Досвід, здобутий у цих перегонах в минулому сезоні, дав про себе знати: у першому ж заїзді Андрію вдалося приїхати другим! Йому не вистачило лише 0,2 секунди до першого місця. Другу гонку він починав також впевнено, але підвела техніка (Ferrari): лопнуло ліве колесо, і Андрій зійшов з дистанції. У підсумку – 17 очок за вік-енд 5-те місце в загальному заліку пілотів класу за підсумками першого етапу.

«Прикро, що в найбільш відповідальний момент мене підвела техніка, не давши можливості фінішувати в другій гонці, – цитує Андрія Лебедя офіційний сайт «Ferrari Team Ukraine». – Але ми продовжуємо працювати на максимальний результат. Можна сказати, що установка, яку ми дали собі на нинішній сезон, виконується».

У престижному заліку «Trofeo Pirelli» їхали двоє українських гонщиків: Олексій Тамразов, який торік уже виступав у серії, та абсолютний дебютант змагань Сергій Чуканов. Він – переможець конкурсу «Стань пілотом Ferrari Team Ukraine», який з метою підтримки молодих вітчизняних пілотів команда проводила спільно із Автомобільною федерацією України.

Першу гонку Чуканов завершив на п’ятому місці, Олексій – на 11-му. Сценарій другого заїзду був значно закрученішим. У плани команд втрутилася погода. Короткочасний дощ змусив більшість гонщиків «пересісти» на дощову гуму. Сергій Чуканов вирішив не піддаватися на погодні провокації і залишився на «сліках». Звичайно, в першій половині гонки ця обставина давала значну перевагу його суперникам. Але коли трек добре прогрівся, «сліки» були куди доречніші. Здійснюючи один обгін за іншим, Чуканов впритул наблизився до подіуму і на останньому колі, обійшовши двох конкурентів, підійнявся на призове третє місце. При цьому він показав найкращий час на колі. А ось Олексій Тамразов вже на першому колі зійшов з дистанції через аварію.

Також у сезоні-2013 «Ferrari Team Ukraine» дебютує в заїздах світової серії GT Sprint. За кермом боліда – екіпаж Андрій Круглик/Руслан Циплаков. І наші провідні пілоти не підвели. У першій годинній гонці вони прийшли на фініш другими в класі і замкнули трійку призерів в абсолютному заліку.

У другій гонці українці могли легко повторити успіх першої гонки, але позначилася відсутність достатнього досвіду виступів у змаганнях такого рівня. При зміні пілотів ремені безпеки в поспіху пристебнули так, що вести машину було некомфортно. Руслан Циплаков намагався налаштувати їх просто на ходу. Через невеличку заминку довелося пропустити суперників… Як наслідок, український екіпаж фінішував четвертим. А за підсумками етапу посів третє місце – відмінний початок дебютантів.

{social}

{iarelatednews articleid=»1367″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *