Марія Захарченко перший в історії України професіонал го!

go_news_intУ минулому році відбулося чимало вдалих подій, зустрічей та матчів для українських гравців го, — це і високі місця континентальних та світових першостей, і захоплюючі поєдинки майстрів на внутрішніх змаганнях, і важливі кроки керівництва федерації спрямовані на розвиток цього виду спорту.  Проте, найважливішою подією минулого року, без сумнівів, став вихід української спортсменки в професіонали.  17 грудня 2012 року Президія Корейської Асоціації бадук проголосувала за присвоєння диплому професіонала 1-го дану Марії Захарченко.

Вашій увазі інтерв’ю української спортсменки для сайту Федерації Го (вейчі, бадук) України.

Інтерв’ю провели Юрій Плющ, тренер вищої категорії України (Ю.П.) та Олександр  Дінерштейн, 3 дан про, Росія (О.Д.).

Ю.П.: Маріє, вітаю тебе з цим видатним досягненням! Що відчуваєш в зв’язку з цією подією?

М.З.: Дякую усім, без кого я не змогла б пройти цей довгий та складний шлях. Вам, моєму тренеру з перших кроків у го, котрий допомагає мені багато в чому і зараз. Містеру Чуну, 9 дан про, другому моєму тренеру, котрий запросив мене до Кореї та надав допомогу для перебування в цій країні та організації навчання. Моїй мамі, котра завжди була надійною опорою у всіх труднощах на цьому шляху. Емоціїї? Звичайно я щаслива і відчуваю певне полегшення. Адже першу, дуже важливу ціль досягнуто і тепер можна трохи перевести подих. Однак попереду в мене ще багато роботи.

О.Д.: Приєднуюсь до привітань! Згадую нашу з тобою, Маріє, першу партію. Це було в Москві, в липні 2005 року, в моєму сеансі після турніру Конісі, в якому ти, пам’ятаю, виграла всі партії. Запам’яталося твоє серйозне ставлення до гри. Мало хто в такому віці, в тому числі й серед азіатських дітей, майбутніх профі, здатен просидіти на стільці декілька годин поспіль не відволікаючись, в повній концентрації. Одразу було зрозуміло, що з таким підходом дитина має хороші перспективи.

Читати інтерв’ю повністю 

{social}

{iarelatednews articleid=»1222,1092,875″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *