Мартин Кравців виграв найбільший шаховий фестиваль Балтії

chess_rtu-2016_kravcivНещодавно у Ризі (Латвія) проходив найбільший і один з найпрестижніших в Балтії міжнародний шаховий фестиваль на призи Ризького Технічного університету. Для участі в RTU OPEN-2016 зареєструвалися близько 400 гравців – від професіоналів найвищого рівня до аматорів з усього світу. У головному турнірі фестивалю звитягу дістав гросмейстер зі Львову Мартин Кравців, який обійшов понад 180 учасників з 31 країни світу.

Головний турнір проходив за швейцарською системою у 9 турів. Результат у 7 очок показали п’ять гросмейстерів – М. Кравців (Україна), Г.Мелкумян (Вірменія), О.Нейкшанс (Латвія), О.Гоганов (Росія) та І.Шточек (Чехія). Проте за додатковим показником – по кращому Бухгольцу (цей коефіцієнт дорівнює сумі очок суперників, з якими грав учасник, для якого розраховується Бухгольц) – саме українець вийшов чемпіоном. На другому місці розташувався минулорічний переможець Грант Мелкумян з Вірменії, на третьому латвійський гросмейстер Артурс Нейксанс.

Варто зазначити, крім вищезазначених, у турнірі взяли участь ще 11 міжнародних гросмейстерів та 41 міжнародний майстер серед чоловіків. Окрім того, у гросмейстерському складі грали девять «шестисотників». Тим вагоміший успіх молодого українця.

У цьому році призовий фонд фестивалю склав 18 600 євро, 1-й приз – 2 300 евро. Протягом семи змагальних днів на RTU OPEN-2016 розіграли п’ять турнірів: чотири згідно рейтингу ELO і змагання з бліцу. У турнірі А були GM, IM, WGM і WIM норми.

Цьогорічний опен, на якому переміг українець, був присвячений 80-річному ювілею Михайла Таля, восьмого чемпіона світу з шахів, який народився у Латвії.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *