Медаль ЧС та рекорди українців на ЧС з воднолижного спорту

wakeboard_junior_wc-2017_maksymenkovaНа початку січня в чилійській столиці Сантьяго пройшла світова першість з воднолижного спорту серед юніорів (до 17 років) під егідою Міжнародної федерації воднолижного спорту та вейкбордингу (IWWF).  Збірна України була не чисельною, представлена лише трьома атлетами, на відміну від інших країн, від яких виступали по шість спортсменів, – однак це не завадило нам уперше увійти до топ-5 збірних світу. Медалі розігрувалися в кожній окремій дисципліні, в багатоборстві, а також у командному заліку.

Найвищий результат в «синьо-жовтому» колективі продемонструвала Софія Максименкова, яка виграла срібло у стрибках з трампліну, оновивши свій же національний рекорд у цій дисципліні серед жінок одразу на 70 см – 44,7 м. Це другий показник на попередніх стартах. У фіналі трампліну українка лише в третій спробі дострибнула до нагород. Срібло їй приніс стрибок на 43,5 м. Зауважимо, що на попередньому ЧС в цьому виді Соня була шостою. Досить високо Максименкова змогла фінішувати у фігурному катанні. Вона покращила свій результат першого кола і вперше увійшла до п’ятірки найсильніших юніорок світу, ставши кращою серед європейських спортсменок, попереду були лише воднолижниці з американських і австралійського континентів. У слаломі Соня – 30-а. Багатоборство вона завершила в топ-5, тоді як два роки тому була 11-ю.

Оновленими персонал бест завершили ЧС Олександр Самойлов та Станіслава Просветова. В першому виді слаломі Алекс був 20-м, а Стася – 22-ю (жоден з українців не потрапив до фінальної стадії в цій дисципліні). У фіналі фігур Самойлов увійшов до п’ятірки найсильніших, оновивши на попередній стадії особисте досягнення, а Просветова стала 9-ю. Що ж до трампліну, то все найкраще вони проявили перед фіналом, коли Станіслава встановила нове досягнення для себе у стрибках на рівні 39,6 м, а Олександр оновив власний рекорд до 48,8 м. Однак у підсумку вони не втримали високого темпу: Стася стрибнула у фіналі на 11-е місце проти 9-го на попередній стадії, а Алекс фінішував 10-м проти 7-ї позиції у кваліфікації. У багатоборстві Просветова покращила свій показник дворічної давнини одразу на 10 місць – з 18-го на 8-й рядок, а Самойлов у статусі дебютанта змагань увірвався в топ-6 найсильніших юніорів-багатоборців світу, і попереду 14-річного майстра тільки суперники віком 16 і 17 років.

Нагадаємо, вихованці дніпровської воднолижної школи вже мають за своїми плечима серйозні здобутки на міжнародній арені, зокрема європейській: Максименкова – чемпіонка Старого Світу 2016 року (U-17) в багатоборстві та срібна призерка Європи на трампліні; Просветова – двічі переможниця ЧЄ-2016 в категорії до 14 років (багатоборство, трамплін); Самойлов – тричі золотий призер ЧЄ-2015 до 14 років (у фігурах, на трампліні та в багатоборстві). Окрім того, Софія з Алексом є авторами найвищих європейських досягнень в молодшій групі (до 14 років): в стрибках з трампліну серед дівчат і у фігурному катанні серед юнаків відповідно.

Варто зазначити, що для наших юніорів це загалом другий світовий чемпіонат. Примітно, що Україна була єдиною з держав пострадянського простору серед учасників ЧС в Чилі. А загалом на цьому турнірі взяли участь понад 90 найсильніших молодих воднолижників з 21 країни.

Раніше ми повідомляли, що володар першої нагороди воднолижного ЧС для України Данило Фільченко, і одразу золотої, отримав ліцензію на Всесвітні ігри 2017 року.

Прес-служба Спортивного комітету України

wakeboard_junior_wc-2017_ukrteam

На світлині: Алекс Самойлов (перший ліворуч), старший тренер збірної на ЧС Максим Семавін, Станіслава Просветова, Софія Максименкова (перша праворуч)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *