Медальний підсумок молодіжного ЧС з шашок-100

draughts_wc-2016_molodДнями в Ізмірі (Туреччина) завершився Чемпіонат світу серед молоді зі стокліткових шашок. Збірна України відправилася на змагання у складі 13 спортсменів – 6 хлопців і 7 дівчат. На всю команду наші шашкісти вибороли одну нагороду.

Бронзовим призером молодіжного ЧС-2016 став Андрій Блоха з Дніпропетровщини (перший праворуч). Українець набрав відповідну суму балів у блискавичній програмі в категорії Юні надії, де за медалі сперечалися майже 30 учасників з 11 країн. У дев’яти турах він набрав 13 балів (5 перемог, 3 нічиїх и 1 поразка), і поступився срібному призерові з Росії за додатковим показником. У новоспеченого чемпіону світу з Китаю на одне очко більше.

Тренує призера ЧС-2016 Ігор Губарев.

У рамках молодіжного світового форуму пройшов Чемпіонат світу з турецьких шашок (головна відмінність цього різновиду шашок – ходи і взяття шашками робляться не по діагоналі, а по вертикалі та горизонталі). У цій частині змагань серед хлопців до 10 років срібло взяв Олександр Коваль з Прикарпаття. Нагадаємо, що Олександр у минулому році на ЧС серед молоді в Нідерландах був срібним призером основної програми.

А ось чемпіонка світу 2015 року в блискавичних шашках серед юніорок Ганна Дмитренко, представниця Запоріжжя, яка в цьому році не змогла дістатися нагород. У бліці Ганна стала лише сьомою. Найближче до медалей Дмитренко була в класичній програмі, де зупинилися за крок до подіуму. Ганна набрала 11 балів, тричі виграла у своїх опоненток, п’ять разів зіграла в нічию і один раз програла.

Додамо, що до старту молодіжного ЧС в Ізмірі відбулася континентальна першість з міжнародних шашок-100 серед дорослих, на якій виступали й наші спортсмени.