ММА – офіційний вид спорту в Україні

MMA-fedor-emelianenkoУ п’ятницю в Києві стартує ІІ відкритий чемпіонат Європи з ММА (Mixed Martial Arts), або українською – змішаних єдиноборств. Цей вид спорту відтепер офіційно визнано в Україні.

Бої за правилами змішаних єдиноборств за останні роки стали доволі популярними серед уболівальників, це новий формат проведення змагань, яскраве спортивне шоу, яке організаторам вдається досить успішно продавати телебаченню і спонсорам. Відтак, у спортсменів кращі можливості заробити у порівнянні з іншими спортивним єдиноборствами.

Зазначимо, що напрям ММА у нас розвиває також і Федерація панкратіону України під егідою Міжнародної федерації боротьби (FILA). У панкратіоні цей розділ програми називають «аматорським ММА» або «комбат грапплінгом».

Опікуватиметься розвитком виду спорту ММА в Україні Ліга змішаних єдиноборств на чолі з Дмитром Христюком. Почесним президентом Міжнародної асоціації ММА, до складу якої входить Ліга, є багаторазовий чемпіон світу з бойового самбо і змішаних єдиноборств Федір Ємельяненко.

З нагоди визнання виду спорту в Україні і початку чемпіонату Європи легендарний спортсмен приїхав до Києва і взяв участь у прес-конференції, котра у четвер відбулася в Міністерстві молоді і спорту.  

«Це молодий вид спорту, але він доступний кожному, тому швидко набирає популярності, – сказав Федір Ємельяненко, якому, звісно, дісталося найбільше уваги журналістів. – Спортсменів ММА від представників інших видів єдиноборств відрізняє те, що вони володіють практично усією технікою бойових мистецтв. Величезний арсенал, доступний у цьому виді спорту, вимагає від бійця універсальності. Розповідати тут складно – потрібно прийти і на власні очі все побачити».

У ближчих планах Міжнародної асоціації ММА (WMMAA) входження до SportAccord, організації, що об’єднує федерації з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Чемпіонат Європи у Києві, який триватиме до 15-го червня, має стати барвистою презентацією змішаних єдиноборств як повноцінного виду спорту зі своїми особливими правилами.

Заявки на участь у турнірі подали близько 150 бійців із 26-ти країн Європи та Азії, ближнього і дальнього зарубіжжя.

«Звісно, чекаємо на дуже високу конкуренцію, – говорить президент Ліги змішаних єдиноборств України Дмитро Христюк, – адже до нас приїхали найкращі спортсмени з Росії, Казахстану, країн Західної Європи. Усі учасники – хорошого професійного рівня. Але я сподіваюся, що рідні стіни і підтримка глядачів допоможуть українським спортсменам проявити себе з найкращого боку. А також підтвердити той рівень майстерності, який Україна продемонструвала на першому чемпіонаті Європи в листопаді 2012-го року у Санкт-Петербурзі. Тоді ми посіли друге загальнокомандне місце, поступившись лише збірній Росії».

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *