МОК та GAISF підписали Меморандум про порозуміння

8 листопада перед офіційним відкриттям Форуму міжнародних федерацій в Олімпійскій столиці (м. Лозанна) між GAISF та Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) було підписано Меморандум про взаєморозуміння.

Підписання Меморандуму ознаменувало нову еру плідної співпраці двох потужних гравців світового спорту. Сьогодні, розвиток відносин між GAISF та МОК стає все більш важливим, що підтверджується розширенням програми Олімпійських Ігор, які відбудуться у 2020 році.

Меморандум про взаєморозуміння є результатом однієї з рекомендацій Olympic Agenda 2020, де МОК закликав «максимізувати синергію з зацікавленими сторонами Олімпійського руху».

Нова угода між МОК та GAISF забезпечує стабільний фундамент для подальшої співпраці, тут чітко визначено роль, права та обов’язки обох органів. Зокрема, Меморандумом закріплено довгострокову стратегію та план впровадження критеріїв визнання міжнародних федерацій МОК до процедури набуття членства спортивною федерацією в GAISF. Відповідно до заявлених цілей, партнерство двох організацій дозволить МОК та GAISF надавати федераціям, в тому числі тим які не входять до олімпійської родини, якісні послуги з особливим акцентом на добросовісне управління, етику та цілісність, освіту та стійкість. Обидві організації зможуть краще обслуговувати всі міжнародні федерації, відповідно до загальних цінностей Олімпійського руху. Також важливим пунктом співпраці стало продовження розвитку та організації мульти-спортивних ігор, таких як: Urban, Mind, Combat, Beach, Artistic та Motor Sport Games. 

Коментуючи нове партнерство, президент МОК Томас Бах зазначив: «Цей Меморандум є важливою віхою у наших відносинах з GAISF. Це є чудовою основою для подальшого розвитку».

Президент GAISF Патрік Бауман пояснив: «Відносини між міжнародними федераціями та Міжнародним олімпійським комітетом є ключовими для майбутнього спорту. Ми є однією сім’єю, поділяємо та просуваємо ті самі цінності. Меморандум формулює та закріплює наші відносини, дає зрозуміти, що ми всі є членами Олімпійського руху. І я переконаний, що ясність нашого спільного бачення та спільна мета зробить світ спорту сильнішим».

Довідково: GAISF (Global Association of International Sports Federations) об’єднує міжнародні федерації з багатьох видів спорту, оргкомітети мульти-спортивних ігор та різні спортивні організації. Раніше організація носила назву SportAccord.

Також нагадуємо, що раніше подібний меморандум був підписаний між Міжнародним олімпійським комітетом та Міжнародною асоціацією Всесвітніх ігор. 

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *