МОК визнав важливість Всесвітніх ігор офіційною угодою

ioc_IWGAУ другий день конвенції SportAccord в Лозанні (Швейцарія) президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах і голова Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор (IWGA) Хосе Перурена підписали новий Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ замінить попередній Меморандум про взаєморозуміння між МОК та IWGA від 27 жовтня 2000 року.

Новий Меморандум – це важлива угоду про взаємну підтримку, яка підкреслює тісну співпрацю між Міжнародним олімпійським комітетом та Міжнародною асоціацією Всесвітніх ігор. Зокрема, співпраця стосується складу спортивних програм і їхнього оцінювання. Також нова угода підкреслює, що «МОК визнає важливість Всесвітніх ігор як мультиспортивної події, а IWGA, у свою чергу, розвиватиметься в олімпійському дусі і відповідно до Олімпійської хартії».

Окрім цього, у документі викладені принципи, за якими відбуватиметься подальша співпраця. По-перше, IWGA може долучати до програми Всесвітніх ігор лише ті види спорту, які не представлені на Олімпіаді. По-друге, Міжнародна асоціація Всесвітніх ігор має гарантувати, що до участі в головному неолімпійському турнірі запрошуватимуться лише ті міжнародні федерації, які визнані МОК або вже є членами IWGA. Вказано в Меморандумі й щодо допінгу: в цій частині угоди зазначено, що Міжнародна асоціація Всесвітніх ігор продовжить розвивати тісні робочі стосунки з Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA).

Міжнародний олімпійський комітет готовий надати технічну допомогу оргкомітетам Всесвітніх ігор, в першу чергу, в комунікаційній сфері та маркетинговій складовій.

Як зазначив президент IWGA Хосе Перурена після церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння, ця угода надзвичайно підвищує статус Всесвітніх ігор. Свою подяку МОК він завершив наступними словами:

«Це доводить, що ми – реальна частина Олімпійського руху та член Олімпійської родини».

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *