Молоді пауерліфтери визначили найкращих на чемпіонаті України

powerlifting-youth-champ-2013Завершився чемпіонат України серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок з пауерліфтингу. Близько 200 представників пауерліфтерської молоді України з’їхались до Харкова, щоб визначити найкращих.

Змагання відкрили представниці ніжної статі, вік яких не перевищує 18 років. Абсолютну першість серед дівчат здобула Катерина Іваніна – кандидат у майстри спорту з Києва. Катерина встановила рекорд України для своєї вікової групи у присіданні (162,5 кг), та сумі триборства (410 кг). Цей результат допоміг їй взяти золото у вазі до 63 кг.

Захоплива боротьба за перемогу велася у найлегшій ваговій категорії, до 43 кг. КМС із Чернівців Діана Прекуб, переможниця тогорічних змагань, встановила рекорд у тязі становій серед дівчат – 101 кг. Сума триборства 246 кг забезпечила їй перемогу. А Карина Болотова із Лисичанська встановила рекорд України у присіданні для своєї вікової групи (101 кг) і посіла друге місце.

Впевнену перемогу у в/к до 52 кг здобула Марія Ільницька, МС з Львівської області, бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат. Її переможна сума – 352,5 кг.

Рекордним виступом відзначилась ще одна бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат, Юлія Оробець з Івано-Франківської області. У своїй категорії до 72 кг Юлія виконала присідання з вагою 157,5 кг, що відтепер є новим рекордом України серед дівчат. А сума триборства 390 кг дозволила посісти перше місце та вперше виконати норматив КМС.

Нові рекорди глядачі побачили також у номінації юнаки, де виступали спортсмени віком до 18 років.

Владислав Чорний з Донецької області з сумою триборства 480 кг здобув перемогу у в/к до 59 кг.

Для перемоги у ваговій категорії до 66 кг Віталію Касьяненку з Києва довелося встановити кілька рекордів України серед юнаків: присідання Віталія – 247,5кг, тяга станова – 242,5 кг. Переможна сума триборства 620 кг є вищою, ніж норматив майстра спорту. Вона дозволила киянину стати абсолютним переможцем у номінації юнаки. Друге місце посів Дмитро Бордюг із Димитрова, він також вперше виконав норматив МС із сумою триборства 600 кг.

У вазі до 74 кг у боротьбі між двома представниками Донецької області переміг Іван Нікольченко, другий – Володимир Верниченко. Спортсменів розділило лише 2,5 кг – 630 і 627,5 кг відповідно.

У в/к до 83 кг також змагалися двоє пауерліфтерів з Донецької області. Золото у Данила Ковальова (700 кг), а срібло отримав Олександр Рубець (680 кг).

Беззаперечним переможцем та новим рекордсменом вагової категорії до 93 кг став ще один спортсмен з Донецької області, бронзовий призер чемпіонату світу серед юнаків, Едуард Фролов. Нові рекорди категорії у присіданні – 302 кг, тязі становій – 275 кг. Переможна сума триборства – 733,5 кг.

Перше місце в категорії до 105 кг посів Сергій Божук з Хмельницької області. Він встановив рекорди України серед юнаків у присіданні (295 кг), тязі становій (282,5 кг) та сумі триборства (750 кг). Друге місце у Данила Берегова з Донецької області – 705 кг.

Олександр Титаренко із Запорізької області був найкращим у ваговій категорії до 120 кг. Він також став автором нових рекордів України: присідання – 295 кг, тяга станова – 261 кг. Сума триборства Олександра – 726 кг.

У номінації юніорки найкращою в абсолютному заліку стала МСМК Варвара Христова з Дніпропетровська, бронзова призерка чемпіонату світу серед юніорок. Її результат у сумі триборства – 430 кг (в/к до 57 кг).

У категорії до 43 кг впевнену перемогу здобула бронзова призерка чемпіонату світу серед юніорів Віолета Чеботар з Ізмаїла, яка результатом 330 кг на цих змаганнях вперше виконала норматив МС.

Гарний результат показала і переможниця в/к до 52 кг, МС Ірина Хлєбодарова з Дніпропетровська, срібна призерка чемпіонату України. Її результат – 392,5 кг. Друге місце цієї вагової категорії у срібної призерки чемпіонату світу серед юніорок, МС із Ужгорода, Єлизавети Бан.

«Золото» ваги до 63 кг у бронзової призерки чемпіонату світу серед юніорок, МС Віри Бобошко з Івано-Франківської області (437,5 кг). Срібло у МС з Полтави Анастасії Зоріної.

У найлегшій в/к (до 53 кг) в номінації юніори найкращим став полтавчанин Іван Кантов, його результат – 425 кг.

У категорії до 59 кг золото здобув Олег Ясенецький з Чернівців, срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів. Олег встановив нові рекорди України серед юніорів – у жимі лежачи (150 кг) та сумі триборства (585 кг), також вперше виконав норматив МСМК. Друге місце у МС Олексія Глушенкова із Мелітополя (562,5 кг).

Першим у в/к до 66 кг став МС із Києва Олександр Бородатий, його сума триборства 625 кг.

Боротьба за перше місце в/к до 74 кг розгорнулася між двома харків’янами. Олександр Нарижнюк переміг з результатом 710 кг. А Олександр Махов із 702,5 кг лишився другим, вперше виконавши норматив МС.

А от найкращого у вазі до 83 кг визначила менша власна вага, оскільки сума триборства була однаковою – 832,5 кг. Легшим виявився Артем Пантелеєв, МСМК з Донецької області, чемпіон світу серед юнаків. Артем також встановив рекорд України серед юніорів у присіданні (325 кг) та став переможцем абсолютного заліку номінації юніори. Друге місце дісталося срібному призеру чемпіонату світу серед юніорів, МСМК зі Львова Роману Мартиненку. А Мирослав Курилюк із Чернівців встановив новий рекорд України у цій в/к у тязі становій (310 кг).

Також боротьбу до останнього підходу глядачі побачили у в/к до 93 кг. Переміг тут харків’янин Дмитро Павленко, бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів. Його сума триборства – 870 кг. Всього на 2,5 кг від нього відстав Антон Правник із Київської області – 867,5 кг. Обидва спортсмени вперше виконали норматив МСМК.

Переможцем категорії до 105 кг став МС Віталій Бойко із Київської області – 847,5 кг. А чемпіоном у в/к до 120 кг став МСМК із Запорізької області, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів, Михайло Потапенко (920 кг).

За результатами цих змагань сформовано збірну команду для поїздки на чемпіонат Європи серед юніорів, який пройде з 9-го до 13-го квітня у місті Прага (Чехія). Бажаємо нашим спортсменам найвищих результатів на міжнародному помості, перемог та нових рекордів Європи!

Єлизавета Бирук

{social}

{iarelatednews articleid=»1315,1250″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *