Молоді українці серед найкращих на ЧЄ з пауерліфтингу

powerlifting-youth-euro-2013-1В одному з найкрасивіших міст Старого Світу, столиці Чеської Республіки Празі, відбувся чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок. Україну представляло 23 учасника. І в усіх номінаціях наші спортсмени вибороли призові місця у командній першості.

В номінації «дівчата» золото здобула бронзова призерка чемпіонату світу серед дівчат Марія Ільницька. Вона перемогла у ваговій категорії до 52 кг із сумою триборства 370 кг, обійшовши суперницю із Росії з мінімальною різницею у 2,5 кг. Також Марія стала срібною призеркою абсолютного заліку змагань.

Абсолютна переможниця цьогорічного чемпіонату України серед дівчат Катерина Іваніна у в/к до 63 кг показала результат 405 кг, який їй приніс срібну медаль у категорії і третє місце абсолютного заліку. А Юлія Оробець, бронзова призерка ЧС серед дівчат, стала другою у в/к до 72 кг, склавши суму триборства 407,5 кг.

З трьома медалями – золотою і двома срібними – дівчата взяли друге місце командного заліку.

У номінації «юніорки» Україна отримала двох чемпіонок. Нагорода найвищої проби дісталася Ірині Хлєбодаровій, яка вперше посіла призове місце міжнародних змагань. У вазі до 52 кг Ірина показала суму триборства 395 кг. Віра Бобошко, бронзова призерка юніорського ЧС, виграла змагання в категорії до 63 кг. Її переможний результат – 462,5 кг.

Срібло в активі ще однієї нашої бронзової медалістки ЧС Варвари Христової. Зібравши за три вправи 442,5 кг у в/к до 57 кг, вона стала також срібною призеркою абсолютного заліку. У цій же ваговій категорії Наталія Малиновська, дебютантка міжнародних змагань, змагалася за місце на п’єдесталі, але з результатом 397,5 кг з мінімальним відставанням від суперниці з Франції зупинилась за крок від нього.

Юніорки здобули для друге місце командного заліку.

Збірна юнаків була представлена набагато чисельніше, відтак тут маємо аж п’ять перших місць. Українська збірна стала безумовно найкращою у командній першості.

Золото категорії до 59 кг виборов дебютант міжнародних змагань Владислав Чорний –490 кг за сумою. Також першим став абсолютний переможець національного чемпіонату Віталій Касьяненко. Результат 640 кг дозволив не тільки залишити позаду усіх суперників у в/к до 66 кг, але й стати «срібним» призером абсолютної першості.

Дві перемоги поспіль (у в/к до 105 кг і до 120 кг) наша збірна святкувала завдяки Сергію Божуку та Олександру Титаренку – обидва вперше брали участь у подібних змаганнях, але показали гідні результати. Сума триборства Сергія виявилась однаковою з його суперником з Німеччини – 767,5 кг, але наш спортсмен виявився легшим. А Олександр, піднявши 745 кг, обійшов найближчого суперника на 10 кг.

powerlifting-youth-euro-2013У вазі до 83 кг за призові місця змагалися двоє наших спортсменів. І тут маємо найкращий з можливих результат – золото і срібло. Сильнішим виявився Данило Ковальов: встановивши рекорди Європи серед юнаків у присіданнях (310 кг) та сумі триборства (752,5 кг), наш спортсмен також став третім в абсолютному заліку турніру. Олександр Рубець – 687,5 кг.

Дві срібні нагороди принесли нам Владислав Чапні (до 53 кг; результат – 367,5 кг) та Едуард Фролов, чемпіон світу серед юнаків. Він на якихось 5 кг відстав від першого місця – 775 кг у в/к до 93 кг. Проте в активі нашого спортсмена рекорд світу серед юнаків у присіданні – 320 кг.

Бронзу до скарбнички збірної поклав Володимир Верниченко: у змаганнях спортсменів вагою до 74 кг він підняв 615 кг.

Найвищою конкуренція була в номінації «юніори». Але у впертій боротьбі наш Олег Ясенецький, срібний призер тогорічного Євро, зумів узяти золото вагової категорії до 59 кг; чемпіонський результат – 585 кг.

У в/к до 66 кг Олександр Бородатий посів друге місце, зібравши 675 кг. Яскравий виступ показали наші спортсмени, які змагались у вазі до 83 кг. Тут зійшлися абсолютний переможець національного чемпіонату серед юніорів та чемпіон світу серед юнаків Артем Пантелеєв та срібний призер чемпіонату світу серед юніорів Роман Мартиненко, який на ЧУ поступився Артему. Проте на міжнародному помості Фортуна була на стороні Романа. Встановивши рекорд Європи серед юніорів у жимі лежачи (250 кг), він переміг із сумою триборства 842,5 кг. Артем посів друге місце з результатом 822,5 кг.

У в/к до 93 кг Антон Правник із сумою 880 кг та у в/к до 120 кг Михайло Потапенко, піднявши 955 кг, стали другими.

Таким чином, маючи два золота і три срібла, наша юніорська збірна стала другою в Європі.

Після успішного виступу команди на континентальній першості можна очікувати яскравих перемог та нових рекордів на молодіжному чемпіонаті світу, який з 27 серпня до 1 вересня проходитиме у місті Кіллен (США).

Єлизавета Бирук

{social}

{iarelatednews articleid=»1399,1385″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *