Молоді українські пауерліфтери взяли 7 медалей на чемпіонаті світу

altУ Канадському містечку Мус-Джо, Саскатчеван, відбувся 29-й чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юніорів і юніорок та 11-й чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат.
Українська збірна поїхала на ці змагання у неповному складі – всього 10 спортсменів у всіх номінаціях, проте і в такому складі нам вдалося здобути нагороди різних ґатунків.
У ваговій категорії до 47 кг серед юніорок змагались дві представниці команди України – полтавчанка Тамара Стінкова та харків’янка Ганна Алексеєва. Тут у напруженій боротьбі нам підкорилися найвищі сходинки п’єдесталу – в активі дівчат золото та срібло. Тамара Стінкова посіла перше місце з результатом у сумі триборства 375 кг. Тамара також здобула срібну медаль у присіданнях (145 кг), золоту у жимі лежачи (90 кг) та бронзову у становій тязі (140 кг). Ганна Алексеєва посіла друге місце з результатом 370 кг, а також здобула малі золоті медалі у присіданнях (150 кг) та тязі (150 кг).
У ваговій категорії до 63 кг Єлизавета Бирук здобула срібні медалі у сумі триборства (460 кг) та в усіх вправах окремо (присідання – 187,5 кг, жим лежачи – 110 кг, тяга – 162,5 кг).
Ще одна перемога чекала на нашу збірну у ваговій категорії до 72 кг. Антоніна Марочко з Донецької області перемогла усіх суперниць із сумарним результатом 510 кг. Також вона здобула золоті медалі у присіданнях (215 кг) та жимі лежачи (125 кг).
У категорії «юнаки» від України у змаганнях взяв участь лише один спортсмен – Віталій Кас’яненко. Але він, як не прикро, не зумів показати запланований результат у жимі лежачи, тому завершив змагання з нульовою оцінкою.
У ваговій категорії до 59 кг серед юніорів киянин Сергій Антонюк не зміг впоратись із початковою вагою у жимі лежачи, тому закінчив змагання з нульовою оцінкою. Проте зміг здобути золото у присіданні з результатом 250 кг.
У ваговій категорії до 93 кг серед юніорів наша збірна здобула дві нагороди найвищого ґатунку. Сергій Білий виборов золото у сумі триборства та в всіх вправах. Його результат – 975 кг (присідання – 372,5 кг, жим лежачи – 267,5 кг, тяга – 335 кг). Сергій встановив рекорди Європи серед юніорів та чоловіків у жимі лежачи та сумі триборства, а за результатами абсолютного заліку за формулою Вілкса став найкращим спортсменом змагань.
Василь Дем’яненко у цій же вазі показав «срібний» результат – 885 кг за сумою трьох вправ. Також в його активі срібло у присіданні (350 кг) та жимі лежачи (215 кг).
У змаганнях вагової категорії до 105 кг серед юніорів від України так само брали участь два спортсмени, проте Сергій Пархоменко, на жаль, не зміг впоратися із початковою вагою у присіданні, відтак завершив змагання з нулем очок.
А луганчанин Дмитро Семененко «підняв» золотий результат. Він посів перше місце за сумою триборства (970,5 кг). У присіданнях та жимі лежачи у Дмитра також золото (400,5 кг та 250 кг відповідно), у тязі – бронза (320 кг). Крім того, Дмитро встановив рекорд Європи серед юніорів у присіданні та в абсолютному заліку за формулою Вілкса посів третє місце.
Отже, за результатами змагань наші спортсмени здобули чотири «великі» золоті медалі та три срібні. Жіноча юніорська збірна посіла друге місце, відставши від збірної Росії лише на два очка.
{social}
{iarelatednews articleid=»747,590,532,503,396,379,311,238″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *