Муей-Тай і кікбоксинг: підсумки «Кубку Чорного моря 2016»

black_sea_cup_2016В Одесі минулими вихідними проходив Відкритий всеукраїнський турнір «Кубок Чорного моря», в рамках якого відбулися змагання одразу у двох видах спорту: таїландському боксі Муей-Тай і кікбоксингу. Участь у події взяли понад 350 учасників з усієї України, а також з Молдови.

Переможцем турніру в обох видах єдиноборств стала Одеська область. Учасники змагань зізнаються, що приїжджають до Одеси, аби випробувати свої сили проти найсильніших спортсменів, зокрема представників таїландського боксу, адже недаремно Одесу називають столицею Муей-Тай в Україні. На турнірах Південної Пальміри завжди високий рівень учасників.

Окрім того, в змаганнях з таїландського боксу до трійки кращих команд увійшли Херсонська область (2-е місце) і Київ (3-є місце), тоді як за підсумками турніру з кікбоксингу другою стала збірна Донецького регіону, а третьою – Молдова.  

У 2016 році вперше був розіграний подібний формат «Кубку Чорного моря». Про спільну співпрацю розповіла президент Федерації кікбоксингу України WAKO Ольга Павленко:

«Це схожі види спорту, які один одного доповнюють і гармонійно рухаються вперед. Примітно, що один з семи розділів кікбоксингу – К1 – дуже схожий на таїландський бокс Тобто спортсмени можуть отримувати досвід одразу у двох видах єдиноборств. Це дає можливість спортсменам обрати, в якому виді спорту вони подовжуватимуть свою карєру. Вважаю, ми робимо важливу і правильну роботу», — поділилася голова Федерації кікбоксингу України WAKO.

Підтримує свою колегу і віце-президент Української федерації таїландського боксу Павел Євтушенко, один з головних організаторів «The Black Sea Cup», який також наголошує, що це дружні федерації, два схожих види. Він зазначив, що таїландський бокс і кікбоксинг – це «ударні» види спорту, і нагадав, що ці єдиноборства в 2017 році вперше будуть представлені в програмі Всесвітніх ігор. Що ж до «Кубку Чорного моря», то Павел Євтушенко поділився планами на майбутнє:

«Взагалі це цікава ідея, яку я хочу розвивати й збільшувати. Є така організація AIMS на чолі зі Стефаном Фоксом, яка об’єднує різні міжнародні федерації, зокрема і таїландський бокс з кікбоксингом. У перспективі я планую зібрати український AIMS в Одесі і зробити щорічний турнір з різних видів спорту – і боротьба, і бокс, і кікбоксинг, і таїландський бокс тощо», — розповів він.

Довідка. AIMS (The Alliance of Independent recognised Members of Sport) – це Асоціація незалежних членів «СпортАккорду», до складу якої входять 23 спортивних міжнародних федерації в якості повноправних членів. AIMS має визнання Міжнародного олімпійського комітету (МОК). 

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *