Ми їдемо на Євро-2018 з футзалу. Огляд матчів

 futsal_euro-2018_vidbir_kyivЗ 8 по 11 квітня 2017 року в Палаці спорту міста Києва проходили матчі Основного раунду кваліфікації на Чемпіонат Європи з футзалу 2018 року в групі C. Боротьбу за прямий вихід на головний континентальний турнір вели чотири збірні – Україна, Бельгія, Чорногорія та Хорватія.

З мінімальної перемоги стартували у відбірковій стадії наші хлопці, які зустрічалися з бельгійцями. Завдяки єдиному результативному удару Сергія Коваля команда Олександра Косенка зробила перший крок на шляху до вирішення головного завдання – здобуття путівки до фінальної частини футзального Євро. Збірна України вже на початку матчу з Бельгією зіштовхнулася з дуже організованою обороною суперника. Наші тиснули на ворота суперників впродовж 15-ти хвилин, поки вдалося змусити бельгійців помилитися. Бельгійський план на гру був побудований на контр-випадах, які були неочікуваними й гострими. А подальші численні атаки збірної України до самого закінчення гри не знаходили логічного завершення. Один результативний удар вирішив долю першого матчу з трьох.

Україна 1:0 Бельгія

Здобувши другу перемогу в групі «С» Основного раунду кваліфікації чемпіонату Європи з футзалу, збірна України вирішила перше, проміжне завдання, гарантувавши собі продовження боротьби за путівку до фінальної части Євро-2018. Перед початком Основного раунду в Києві команда Чорногорії номінально вважалася найслабкішим суперником України, можливо, через це не вийшло правильно налаштуватися на цю гру і виправлятися прийшлося безпосередньо під час матчу. Від початку в «синьо-жовтих» не задалося: ми першими на четвертій хвилині проґавили ворожу атаку, хоча швидко, за 15 секунд, відновили рівновагу, однак правильних висновків з цього не зробили – 1:1. Отримавши перевагу в один м’яч на шостій хвилині, вже на восьмій дозволяємо супернику зрівняти рахунок – 2:2. Тільки два пропущені м’ячі змусили збірну Україну приділити захисту потрібну увагу, але і попереду у воріт Деспотовича гострота зникла. Так тривало до 29-ї хвилини, коли Петро Шотурма розбив потужним ударом з восьми метрів оборону чорногорців. Цей м’яч став ключовим. Затим наша команда диктувала свою гру, збільшивши свою перевагу до двох м’ячів.

Україна 4:2 Чорногорія

Варто зауважити, що в матчі проти Чорногорії збірна України записала на свій рахунок 30-у перемогу на відбіркових етапах чемпіонату Європи, включно з плей-офф кваліфікацій.

На заключну третю гру українці виходили проти хорватів, в яких так само було 6 очок, але ми мали гіршу різницю забитих та пропущених м’ячів. Це означало, що задля здобуття прямої путівки до Словенії команді Олександра Косенка потрібно було перемагати. Розуміючи це, українці одразу почали тиснути хорватів, однак якісного відображення постійного пресингу не було тривалий час. Як і в матчі з Чорногорією, першими забили наші опоненти – на 12-й хвилині Єловчич без шансів пробив під поперечину. І лише після цього наші хлопці зрозуміли, що тягнути нема куди, і зрівняли рахунок ще до закінчення першого тайму. Проте паритет у матчі не влаштовував нас, хоча бажання ризикувати не мали ані українці, ані хорвати, тож довелося чекати помилок. Хорвати дуже надійно контролювали м’яч, чим суттєво ускладнювали наші дії. Кульмінацією матчу стала 37-ма хвилина, коли після пасу Коваля Разуванов з восьми метрів пробив під поперечину. Шок для суперника – радість для нас. Заключні три хвилини пройшли під пресингом, однак наші хлопці встояли.

Україна 2:1 Хорватія

Чемпіонат Європи 2018 року з футзалу прийматиме з 30 січня по 10 лютого 2018 року столиця Словенії – Любляна.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *