Михайло Каліка – бронзовий призер Кубку світу з боулінгу

altНебаченим раніше для українського боулінгу успіхом завершився Кубок світу в ПАР. Одесит Михайло Каліка став бронзовим призером одних із найпрестижніших змагань на планеті.
Наш боулер на надзвичайно високому рівні пройшов усю турнірну дистанцію. В оточенні найкращих спортсменів світу Михайло 20 ігор кваліфікації провів із середнім результатом 237,4 очка і посів за її підсумками третє місце. Після чвертьфіналу за участі 24-х найсильніших показники українця іще покращилися – 238,61. Причому у 7-й грі цього блоку Каліка був близьким до ідеальної гри – 299 очок! Чемпіон України впевнено пройшов у топ-8, поступаючись лише професійним боулерам зі США та Австралії.
Вигравши в основних своїх суперників, Михайло Каліка виборов право зіграти у фінальному раунді – про Україну, можна впевнено говорити, світ боулінгу відтепер знає точно. В заключний день чемпіонату Каліка знову підтвердив свій високий клас, але трішки не дотягнув, аби здолати майбутнього чемпіона австралійця Джейсона Бельмонте – поразка у запеклій боротьбі з рахунком 203:237, 266-248, 185-286. Срібним призером Кубку світу серед чоловіків, у розіграші якого взяв участь 81 спортсмен, став американець Томмі Джонс.
Відмінно виступила представниця нашої країни також і в жіночому турнірі, де за перемогу змагалися 69 учасниць. Чемпіонка України Дарина Ковальова витримала напружене змагання еліти і в досить-такі нервовій боротьбі посіла 17-те місце у кваліфікації й пробилася до чвертьфіналу. Щоправда, до топ-8 15-річній Ковальовій пробитися не вдалося – Даша посіл підсумкове 18-те місце Кубку світу.
Перемогу ж у турнірі жінок другий рік поспіль святкувала Аумі Герра з Домініканської Республіки – вона стала лише другою спортсменкою в історії змагань, яка зуміла захистити титул. Друге місце посіла Діандра Асбаті (США), третє – Сандра Андерссон (Швеція).