Микола Пащинський: перші очки в чемпіонаті МХ1

motocross-mx1-Mykola-Paschynskiy-rideБагаторазовий чемпіон України Микола Пащинський дебютував у чемпіонаті світу з мотокросу-2013 у найпрестижнішому класі МХ1. Попри деякі негаразди на треку в голландському Валькенсваарді, Микола набрав свої перші залікові очки.

Загалом це був третій етап чемпіонату світу, але перший європейський (два стартові раунди ЧС пройшли у Катарі і Таїланді). Пащинський, для якого це перший чемпіонат найвищого рівня, їхатиме тільки на етапах у Європі, тож за сезон пропустить чотири гонки.

Змагання у Голландії проходили у складних умовах. Через холодну погоду (вночі була мінусова температура) піщаний трек перетворився на дуже жорсткий, мало не бетонний. У кваліфікації наш гонщик стартував з незручної, крайньої правої позиції. З урахуванням цікавої S-образної траєкторії стартового повороту спортсмен отримав рекомендацію від керівництва команди трохи відпустити на перших метрах дистанції основних суперників і скористатися стовпотворінням середини пелотона в першій дузі. В цілому цей план спрацював.

Після семи кіл Пащинський ішов 25-м, але на одній зі швидкісних ділянок зачепив правою ногою земляний насип і мимоволі включив нейтральну передачу. На високій швидкості мотоцикл «переставило» і спортсмен впав через кермо, а мотоцикл зробив кілька неприємних кульбітів. На щастя, гонщик відбувся легким переляком, а от мотоциклу дісталося – продовжувати заїзд було неможливо.

Микола Пащинський: «Вдався нормальний старт, їхав у комфортному для себе темпі. Падіння відбулося не через те, що я втомився – це був просто невдалий збіг обставин. Почуваю себе нормально. Хочу подякувати землякам, які приїхали до Голландії, щоб підтримати мене. Дуже приємно виступати за кордоном, коли на трибунах є українські вболівальники».

motocross-mx1-Mykola-Paschynskiy-jumpДо початку основних заїздів механіки зуміли відремонтувати мотоцикл – він був у повній бойовій готовності. Микола Пащинський не змінив своєї тактики на старті першої гонки і знову з крайньої правої позиції трохи відпустив суперників вперед, щоб уникнути основного затору. Єдиною перешкодою в реалізації цієї тактики була пилюка, яка на підсохлій трасі в перші миті заїзду стояла стовпом. Вже до першого трампліна Микола відіграв три позиції. По ходу гонки українцеві вдалося відіграти ще пару позицій, і він наблизився до такого омріяного 20-го місця, яке могло дати перший бал у заліку чемпіонату. Але за три кола до фінішу виникла технічна проблема – почала пропадати потужність у двигуні, спортсмен був змушений зійти з дистанції.

У другій гонці скористатися напрацьованою тактикою не вдалося. По-перше, пилюки стало ще більше, по-друге, багато спортсменів вирішили стартувати аналогічно, і «закрили хвіртку». Тим не менше, заїзд для нашого гонщика склався вдало, і після проблем, які мали місце в кваліфікації і першій гонці, вдалося вирішити головну задачу – доїхати до фінішу. Перші ж 3 очка стали відмінним і вагомим доповненням і дозволили посісти 22-ге місце на голландському етапі.

Переміг тут чинний чемпіон світу, найбільш яскрава на сьогодні зірка мотокросу, італієць Антоніо Кайролі. Він же – беззаперечний лідер загального заліку.

Наступний етап чемпіонату МХ1 пройде 12-14-го квітня в Трентіно (Італія).

за матеріалами nick116.com

{social}

{iarelatednews articleid=»1374,1288″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *