Микола Пащинський «в очках» на чемпіонаті світу

motocross-mx1-Mykola-Paschynskiy-boxes8-й етап чемпіонату світу з мотокросу у найбільш престижному і потужному класі МХ1 (мотоцикли з об’ємом двигуна 450 сс) приніс чергові очки в залік українського гонщика Миколи Пащинського: єдиний представник України у змаганнях еліти двічі фінішував у топ-20 і набрав 4 бали.

Перегони приймала маленька комуна Маджора, що на півночі Італії. Тут менше двох тисяч населення, але на трибунах мототреку зібралося майже 40 тисяч глядачів! І це незважаючи на високу вологість і спеку під 30 градусів, що трималася упродовж усіх змагань. В Італії дуже люблять мотокрос і недаремно календар чемпіонату вже вдруге у сезоні «спрямував» учасників на Апенніни.

Популяризації мотокросу неабияк сприяють виступи зірки світового мотокросу Антоніо Кайролі, котрий виграв 4 попередні чемпіонати світу і 5 попередніх раундів із восьми у чемпіонаті нинішньому. Уболівальники майже не сумнівалися, що за їхньої підтримки Антоніо здобуде у Маджорі 60-ту перемогу на етапах ЧС у своїй кар’єрі. Втім, цього разу 27-річний кросмен змушений був задовольнитися третім місцем, а перемогу святкував француз Готьє Полін.

Для Миколи Пащинського це було вже (або лише – з якого боку подивитися) четверте гран-прі цього року. Після травми в Арко ді Тренто наш спортсмен вимушено взяв перерву на півтора місяця. Повернувшись у чемпіонат 8-го червня на етапі у французькому Ерні, Микола двічі фінішував за межами топ-20 (27-ме і 24-те місця). Приїзд української групи підтримки до Маджори мав стати додатковим стимулом для успішного виступу.

motocross-mx1-Maggiora-audienceТраса на цьому треку – дуже сувора і вимоглива до спортсменів, з іншого боку – вельми видовищна. Відрадно, що на тлі проблем, які спіткали багатьох провідних пілотів (від неприємних падінь до травм), українському спортсмену вдалося уникнути неприємностей на крутій і кам’янистій трасі. Микола виконував поставлене завдання методично і додавав від сесії до сесії.

Після 21-го місця у кваліфікації Пащинському двічі вдалося фінішувати на 19-му місці і поповнити багаж очок в загальному заліку чемпіонату на 4 бали – на сьогодні це найкращий результат мотогонщика з Ірпеня (Київська обл.) в МХ1.

Оцінку виступу свого підопічного в коментарі офіційному сайту багаторазового чемпіона України nick116.com дав його батько і менеджер Олег Пащинський: «Етап вийшов цікавим і непередбачуваним. Траса після реконструкції стала набагато цікавішою. У Маджорі всім було дуже важко обганяти. Каміння, що летіло з-під коліс, довершувало цю непросту картину.

Щодо Миколи можу сказати наступне: було велике бажання показати результат. Ми розуміли, що пройшов час «розкочування» і вже пора намагатися прискорюватися, щоб скорочувати відрив від пілотів топ-10. Під час гонок було видно і старання, і певний прогрес. Участь у перегонах на настільки складній кам’янистій трасі – це неоціненний досвід. Була боротьба, були обгони, тож загалом все пройшло дуже позитивно».

Зараз Микола Пащинський вступає в дуже важливу для себе фазу сезону. Попереду на нього чекає цілий місяць постійних переїздів Європою і гонки кожного вік-енду. Буде складно фізично, але команда українця з оптимізмом дивиться вперед.

фото — Роман Свирипа

{social}

{iarelatednews articleid=»1498,1490,1462,1451″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *