Микола Пащинський виступить на чемпіонаті світу МХ3

altБагаторазовий чемпіон України з мотокросу, бронзовий призер чемпіонату Європи минулого року Микола Пащинський в інтерв’ю для свого офіційного сайту (nick116.com) розповів про плани на сезон-2012.
— Миколо, в грудні на церемонії нагородження ФМСУ ти згадав коротко про те, що твоє оточення працює над проектом повноцінної участі в чемпіонаті світу МХ3. Розкажи, наскільки цим планам судилося збутися, адже до старту чемпіонату світу в голландському Валькенсваарді залишилося вже менше двох місяців.
— Дійсно, за останні місяці нашою командою виконана дуже велика робота. Завдяки президенту Федерації мотоспорту, Копилову Вадиму Анатолійовичу, який зацікавлений в успіху українських спортсменів, у питанні пошуку коштів під проект моєї участі в чемпіонаті світу МХ3 відбулися позитивні зміни. Крім того, велику фінансову допомогу в цьому питанні надав мій дядько, Сергій Іванович Пащинський (тренер збірної України з мотокросу — прим. Nick116.com), а також команда «Дари природи» з Єнакієвого, за яку я виступаю останні кілька років.
— Торік в чемпіонаті світу МХ3 було всього 8 етапів, а в цьому сезоні з точки зору фінансового вантажу ситуація стала складнішою, адже додалося ще 6 етапів, включаючи південноамериканські. Ти поїдеш вибіркові європейські етапи, чи все-таки повний чемпіонат?
— Я готуюся проїхати весь чемпіонат, і з урахуванням цього моя команда шукала ресурси. Крім МХ3 в наші плани входило спробувати свої сили і на 2-3 етапах чемпіонат світу МХ1. Якщо ж повернутися до МХ3, то вважаю, що для початку потрібно проїхати два перші етапи і зрозуміти, на якому рівні я підійшов до сезону і на якому світі я перебуваю щодо своїх конкурентів. Щодо південноамериканських етапів, компанія Youthstream компенсує певну частину витрат, пов’язаних з переїздом пілотів і доставкою техніки, але тільки для пілотів, які їдуть весь чемпіонат. Я вважаю, що якщо вже починати їхати в чемпіонаті світу, то потрібно проїхати весь сезон. Мотокрос – непередбачуваний вид спорту, і як все складеться, передбачити важко. Я не хочу нічого загадувати, буду викладатися на повну, і намагатися показати свій максимум.
— Якщо порівняти твою ступінь готовності перед минулим сезоном і зараз, які твої особисті відчуття?
— Мені важко порівняти фізичні кондиції тоді і зараз. Впевнено можу сказати тільки про ментальні речі. Після успішного минулого сезону, який дав мені додаткову впевненість в собі, а також в очікуванні участі в чемпіонаті світу, у мене набагато вища внутрішня мотивація, і це змушує мене працювати з подвоєною енергією, мені хочеться рости далі. Є і ще один мотиватор. На табличках з номером і на джерсі, крім основного номера, буде нанесено 101-й номер Валери Доценка-молодшого, який мріяв виступати у світовій першості з провідними гонщиками планети. Я постараюся гідно виступити і тим самим віддати данину пам’яті хлопцю, якого всі так любили і якого нам так не вистачає.
— Зараз на тебе очікує досить затяжний закордонний вояж, який стане апофеозом підготовки до сезону…
— Я вирушаю до Бельгії, і в перші дні виберу місце, де буде стояти нормальна погода, яка мені дозволить пару днів потренуватися, добре розім’ятися і знову відчути мотоцикл. У Бельгію приїдуть також російські пілоти, які будуть тренуватися під керівництвом відомого фахівця Сергія Гаріна. Не знаю всіх прізвищ російських гонщиків, зі знайомих мені імен буде Тимур Муратов. Будемо тренуватися разом на півночі Бельгії, на стику з Францією. 8-10 днів проведу з ними. Це дасть мені гарну можливість підготуватися до першого етапу МХ3. Потрібно звикнути до піщаних трас і зміцнити фізичні кондиції.
Сподіваюся, до кінця місяця потеплішає в Італії, тому що після Бельгії розраховую перебратися туди. Хочу виступити в одному або двох етапах відкритого чемпіонату Італії, імовірно в першому і третьому. В цей час мої російські колеги будуть працювати над «фізикою» у Німеччині.
— 14 етапів світової першості не завадять твоїм виступам у чемпіонаті України? Чи ними доведеться жертвувати?
— 18 березня в Енергодарі пройде 1-й етап чемпіонату України, і я обов’язково маю там бути, адже «Дари природи» беруть участь у підтримці мого міжнародного проекту, і я повинен допомогти команді своїм виступом. Крім того, мені в будь-якому випадку потрібно буде повернутися після Італії в Україну, щоб забрати спеціально підготовлені до чемпіонату світу мотоцикли. Потрібно на них потренуватися, звикнути, інакше ризикую мати проблеми в перших стартах.
{social}
{iarelatednews articleid=»917,898,820″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *