На ЧУ з пауерліфтингу «піднімали» рекорди

powerlifting-ukr-champ-womenУ Полтаві відбулися найважливіші змагання року в Україні з пауерліфтингу – чемпіонат України. Оскільки основний склад збірної готується до Всесвітніх ігор (м. Калі, Колумбія, 25.07-04.08.2013), більшість наших найтитулованіших спортсменів пропустили ці змагання. Але це не завадило турніру стати цікавим, насиченим новими рекордами та неочікуваними перемогами.

Змагання розпочалися з виступу найлегших спортсменок – учасниць вагової категорії до 47 кг. Тут перемогу здобула дворазова чемпіонка світу серед юніорок та бронзова призерка чемпіонату Європи МСМК з Полтави Тамара Стєнкова. Її переможна сума триборства – 375 кг. Друге місце за МС із Тернополя, чемпіонкою України серед юніорок, Наталею Яворською – 317,5 кг.

У наступній ваговій категорії – до 52 кг – глядачі побачили яскраве повернення на змагальний поміст після чотирирічної перерви своєї землячки, чемпіонки світу, МСМК Катерини Клименко. Катерина зібрала 430 кг і здобула беззаперечну перемогу.

Так само недосяжною для суперниць у вазі до 57 кг виявилась і ще одна полтавчанка, срібна призерка чемпіонату Європи, МСМК Віта Абдуліна. Результат Віти (495 кг) допоміг їй посісти друге місце в абсолютному заліку чемпіонату. Срібна нагорода у представниці Івано-Франківської області, також срібної призерки чемпіонату Європи, МСМК Марії Чепіль (457,5 кг). А бронзова у срібної призерки чемпіонату Європи серед юніорок Наталії Толочної з Києва (452,5 кг), яка на цих змаганнях вперше виконала норматив МСМК.

А от у в/к до 63 кг боротьба була менш напруженою. Тут найкращою виявилась Уляна Лютник з Івано-Франківської області, її сума триборства – 470 кг.

Найякскравіший виступ серед жінок глядачі побачили у вазі до 72 кг. Чемпіонка Європи та світу серед юніорів, МСМК Антоніна Князєва із Донецької області, не тільки перемогла із сумою триборства 595,5, а й встановила новий рекорд України у жимі лежачи, який тепер дорівнює 158 кг. Крім того, Антоніна перемогла і в абсолютній першості чемпіонату.

У категорії до 84 кг виступала найбільш титулована спортсменка змагань – чотириразова чемпіонка світу, ЗМС Олена Козлова із Хмельницької області. Олена показала результат 605 кг, встановила новий рекорд України у жимі лежачи – 160 кг, і стала бронзовою призеркою абсолютної першості змагань. Друге місце у цій в/к посіла переможниця Кубку України Євгенія Тишакова з Харкова – 535 кг.

Найсильнішою у в/к понад 84 кг виявилась срібна призерка чемпіонату Європи, МСМК Юлія Бушуєва із Севастополя. Переможний результат Юлії – 585 кг.

Змагання серед чоловіків також розпочинали найлегші спортсмени (до 59 кг). Тут найкращий результат показав срібний призер чемпіонату Європи та бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів киянин Сергій Антонюк – 610 кг. Друге місце посів переможець чемпіонату України серед юніорів Олексій Глушенков із Запорізької області (585 кг).

Беззаперечним переможцем в/к до 66 кг став бронзовий призер чемпіонату Європи Антон Караченцев із Донецька. Антон показав 280 кг у тязі становій та зібрав суму триборства 700 кг.

Запекла боротьба до останнього підходу точилась у вазі до 74 кг. Тут переміг бронзовий призер чемпіонату Європи, МСМК Анатолій Горячок із міста Севастополь. Його сума за підсумком трьох вправ – 797,5 кг. Ненабагато від нього відстав Микола Баранник, чемпіон Європи серед юніорів та срібний призер чемпіонату світу серед юніорів, МСМК з Луганської області. Результат Миколи – 780 кг. Третім став срібний призер Кубку України Андрій Баленков із Києва (742,5 кг).

Неочікуваними виявились результати у категорії до 83 кг. Тут перемогу здобув абсолютний переможець першості України серед юніорів, яка завершилась два з половиною тижні тому. Результат Артема Пантелєєва – чемпіона світу серед юнаків із Донецької області – 840 кг. Артем лише на 2,5 кг випередив срібного призера категорії Андрія Басистого, чемпіона України з жиму лежачи із Хмельницької області. Андрій зібрав у сумі триборства 837,5 і встановив рекорд України у жимі лежачи – 248 кг. Третє місце у цій в/к посів переможець Кубку України Руслан Матусяк із Луганської області – 790 кг.

До останнього підходу не був відомим переможець також і в наступних вагових категоріях. Так за перемогу у вазі до 93 кг змагалися двоє бронзових призерів тогорічного чемпіонату України: Юрій Михайлов із Запорізької області та В’ячеслав Шутенко із Донецької області. Сильнішим на цей раз виявився Юрій – його сума триборства 870 кг, другий В’ячеслав – 850 кг.

У категорії до 105 кг за золото боролися Олексій Бичков (Донецька область), який був срібним призером чемпіонату України, та Дмитро Семененко (Луганськ), дворазовий чемпіон світу серед юніорів та бронзовий призер чемпіонату Європи. Цікаво, що торік ці два спортсмени вже змагалися між собою – і на чемпіонаті України, і на чемпіонаті Європи, обидва рази кращим був Дмитро. Але цього разу перемогу здобув Олексій, йому вдалося встановити новий рекорд України у тязі становій – 360,5, зібрати суму триборства 1010,5 кг та стати бронзовим призером абсолютної першості змагань. Дмитро з результатом 992,5 кг другий.

powerlifting-ukr-champ-menЗапекла боротьба точилася і у в/к до 120 кг. Тут для перемоги знадобилося встановити новий рекорд України у сумі триборства. За перше місце боролися дворазовий чемпіон світу, ЗМС Олексій Рокочий (Донецька область) та бронзовий призер чемпіонату світу, МСМК Роман Ворошилін (Запорізька область). Олексію вдалося потягнути новий рекорд України у тязі становій (372,5 кг) та зібрати суму триборства 1062,5 кг (теж рекорд України), таким чином золото чемпіонату, а також друге місце абсолютного заліку належать йому. А у Романа друге місце з результатом 1032,5 кг.

Також рекордний виступ побачили глядачі і у найважчій категорії (понад 120 кг). Тут виступав чемпіон світу Володимир Свистунов із Донецької області. Поза сумнівом, виступ нашого богатиря можна вважати одним з найяскравіших на цьому чемпіонаті, адже Володимир встановив новий рекорд України у тязі становій (373 кг) та показав суму триборства 1118 кг. Таким чином, він став переможцем не тільки у своїй вазі, але й в абсолютному заліку змагань. Друге місце у цій ваговій категорії у Віктора Мариненка з Харкова – 1000 кг.

За результатами змагань створено команду для поїздки на чемпіонат Європи, який відбудеться 7-11-го травня 2013-го року у місті Пльзень (Чехія). Бажаємо успіху нашим спортсменам на міжнародному помості, нових перемог та рекордів Європи!

Єлизавета Бирук

{social}

{iarelatednews articleid=»1395,1385,1315″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *