
Відкриті змагання зі скелелазіння пройшли у дисципліні боулдеринг. Цей вид спортивного скелелазіння вважається одним із найскладніших і передбачає серію коротких і суперскладних рухів. У всьому світі лазіння нависаючими над водою скелями без мотузки називається Deep Water Solo і вважається найбільш видовищним, адже спортсмен не застосовує жодних штучних пристосувань, а використовує тільки можливості свого тіла. При зриві скелелаз падає у воду.
Уже в перші дні роботи проекту Z-Games Каzантип-2011 на унікальному скеледромі був аншлаг – гості фестивалю та атлети інших видів спорту окупували майданчик. Майстер-класи зі скелелазіння проходили щодня і збирали великі групи охочих випробувати свою силу, волю і витривалість. Змагання ж були особливо видовищними і зібрали величезну аудиторію глядачів.
Як кажуть самі спортсмени, скелелазіння – це не просто вид спорту. Це злиття сили, спритності, гнучкості та витривалості. Саме тому дані змагання назвали Psicobloc Z-Сlimb – понад півсотні спортсменів з України, Росії і Білорусії випробували тут не тільки свою силу тіла, але і духу.
Фінали змагань проходили у вигляді дуелей – скелелази піднімалися попарно симетричною дзеркальною трасою. Переможець, природно, добирався до вершини швидше. Примітно, що для жінок і чоловіків траси були різними.
— Скелелазіння стає усе більш і більш популярним видом спорту, адже воно ставить завдання не лише для м’язів, але і для мозку, – говорить Ольга Бежко, чемпіонка світу зі спортивного скелелазіння, майстер спорту міжнародного класу. – Тут треба прораховувати свій шлях на кілька кроків вперед: де ти опинишся, якщо зараз поставиш ногу сюди, а рукою зачепишся тут. Головне, щоб це завдання не перетворилася на головоломку – у медичному сенсі слова. Саме тому скелелазіння над водою таке цікаве. Страховка тут – вода.
У результаті яскравих і захоплюючих дуелей переможцями змагань Psicobloc Z-Сlimb стали киянин Станіслав Клешньов і харків’янка Валерія Лещенко.
Також у рамках змагань був встановлений рекорд Z-Games із джампінгу. Цей вид скелелазіння передбачає стрибок з однієї опори на скеледромі на іншу. Його змогла встановити Олена Малахова з Харкова.
{social}
{iarelatednews articleid=»709,704,700,695,686,685″}