Найкращі гравці в шашки-чекерс – в Украні!

У м. Петал (США) відбувся чемпіонат світу з шашок серед жінок у дисципліні чекерс, де українки не пустили поперед себе жодного суперника.

У змаганнях за світову першість взяли участь 25 учасників з 12 країн. Українки вибороли одразу 2 нагороди: золоту та срібну медалі чемпіонату. Золото виборола Чижевська Надія, а срібло дісталось Зайцевій Тетяні.

Довідково: Англійські шашки або чекерс (Checkers) – це один із різновидів гри у шашки. Правила тут є дуже схожими на російські шашки, але мають деякі відмінності. Так, проста шашка не може бити назад, дамка може ходити тільки на одне поле в будь-якому напрямку та бити можна будь-яку кількість шашок.

У чекерс виграє той, хто поб’є або замкне всі шашки супротивника.

З Англійських шашок проводяться чемпіонати світу (з XIX століття), чемпіонати США, відкриті чемпіонати деяких країн (Великобританії, Шотландії, Данії, України, Німеччини, Ірландії), а з 2013 року – Кубок Європи та з 2015 року – Кубок світу.

З 1994 року чемпіонати світу проводяться в двох форматах: в класичній версії GAYP (Go As You Please) і з жеребкуванням трьох перших ходів (3-move). Чемпіонати серед жінок стали проводитися лише з 1993 року.

 Прес-служба Спортивного комітету України 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *