Найкращі суматорі Всеукраїнських ігор єдиноборств – Вересюк і Муха

altНадбання Японії в області бойових мистецтв на UCG поруч із джиу-джитсу презентувала боротьба сумо. В країні ранкової свіжості це елітний вид професійного спорту, бійців до участі у турнірах готують роками за унікальними методиками, найкращі ж суматорі користуються шаленою популярністю серед населення. 
Жива легенда сумо Тейхо Кокі – українець за походженням. Його батько з Харківщини, а народився майбутній чемпіон на Сахаліні. Він вигравав Імператорський кубок (тобто взяв турнірну вершину для суматорі) рекордні донині 32 рази. 
Нині, коли спортивне сумо поширилося вже далеко за межі Японії, збірна України стабільно серед найкращих команд планети. На Всеукраїнських іграх єдиноборств до змагань наших суматорі була прикута особлива увага глядачів, котрі не залишилися осторонь жодного поєдинку. Блискавичні сутички, результат вирішується за секунди, потужні атлети і для усіх зрозумілі правила – рецепт успіху в аудиторії. 
Першими визначали переможця мускулисті хлопці у ваговій категорії до 85 кілограмів. За лічені хвилини спортсмени відбороли півфінали і фінал. Активну боротьбу намагалися вести усі суматорі, але цього вечора Віктор Муха виявився сильнішим, швидшим, хитрішим за інших. Він двічі звалив опонентів за межі дахьо і приймав вітання з чемпіонством. Друге місце у Віталія Олійника, ну а бронзу у достойній боротьбі взяли Роман Романюк і Віктор Деркач.
Та, напевне, найбільш очікуваним був турнір суматорі абсолютної категорії, де вага спортсменів не обмежена – ні верхньою планкою, ні нижньою. На Іграх вийшло так, що різниця у вазі у фіналістів склала близько п’ятдесяти кілограмів: змагалися досвідчений майстер Костянтин Єрмаков, багаторазовий медаліст чемпіонатів Європи, світу, Всесвітніх ігор, та молодий силач Олександр Вересюк вагою понад 150 кг. Костянтин за рахунок відмінної техніки боротьби і багатющого досвіду довго не дозволяв супернику виштовхнути себе за межі кола чи ж змусити торкнутися підлоги будь-якою третьою точкою. Як для сумо, то сутичка тривала насправді довго і напружено, обидва суперники були гідні один одного. Та все ж молоде покоління взяло цього разу своє – Вересюк дотис суперника і став чемпіоном Ігор єдиноборств. У Єрмакова срібло, а бронзові нагороди в Олексія Піщуліна і Дмитра Слепченка.
Олександр Вересюк, чемпіон USG із сумо в абсолютній категорії: «Скажу чесно, що від фінального поєдинку приємного мало. В тому сенсі, що отримав багатенько по обличчю своєму і дуже багато втратив здоров’я свого, можна так сказати. А загалом турнір пройшов відмінно, сутички мені сподобалися. Я не зробив грубих помилок, всім задоволений. Спортсменам завжди приємно перемагати, та навіть просто виступати у змаганнях. Спорт – це життя. Уже за кілька тижнів ми зі збірною відправляємося на міжнародний турнір до Угорщини, де, сподіваюся, також покажемо результати».
{social}
{iarelatednews articleid=»967,966,961,958″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *