Найуспішніший чемпіонат світу в історії українського сумо

sumo-world-cup-2012-team-ukraineУ Гонконзі завершився 18-й чемпіонат світу зі спортивного сумо, на якому збірна України посіла друге загальнокомандне місце серед 52-х учасників. Це найвищий результат в історії української команди! Окрім медалей, наші суматорі привезли додому і 8 ліцензій на Всесвітні ігри-2013 (місто Калі, Колумбія).

У змаганнях дорослих, де за медалі боролися 144 учасника, українські спортсмени вісім разів піднімалися на п’єдестал пошани. Своє четверте золото чемпіонату світу у кар’єрі виборола Аліна Бойкова (категорія до 65 кг). В колекції 27-річної дівчини з Чернігова є усі можливі у сумо титули – вона чемпіонка світу, Європи, переможниця Всесвітніх ігор.

Один з найбільш досвідчених наших борців Костянтин Єрмаков із Севастополя став першим українцем, який на чемпіонаті світу тріумфував у суперважкій категорії (115 кг). На шляху до золота Єрмаков, батько двох дітей, мічман морського флоту, серед інших переміг триразового чемпіона світу з Японії, а у фіналі подужав досвідченого росіянина Ацамаза Казієва

Срібні медалі в активі киянина Дмитра Слепченка (понад 155 кілограмів) та жіночої команди. Бронзу взяли Марина Прищепа (Київ, до 80 кг), Світлана Ярьомка (Київська область, понад 80 кг), Олександр Вересюк (Вінницька область, абсолютна вагова категорія) та чоловіча команда (змагання у форматі три на три).

Паралельно відбувся і чемпіонат світу серед юніорів, в якому взяли участь 85 суматорі. В України тут 7 медалей: 3 золоті (Ілона Биреш, АР Крим, до 75 кг; Тетяна Борисова, АР Крим, понад 75 кг; жіноча команда), 1 срібну (Марія Дрбоян, Луганська область, абсолютна категорія) і 3 бронзові (Микола Кожухов, Донецька область, до 100 кг; Сергій Звєрєв, Дніпропетровська область, понад 100 кг; чоловіча команда).

«Вперше в історії розвитку сумо Україна досягла такого успіху на чемпіонаті світу, – не приховував емоцій президент Федерації сумо України Сергій Коробко в коментарі «Фактам». – Відмінно виступили хлопці і в рамках юніорського турніру, і на змаганнях серед дорослих. Особливо приємною була для нас оцінка експертів з країни-родоначальниці сумо – Японії. «Українці просто «порвали» усіх, – говорили нам японські тренери. – Ви найкрутіші!». Дивувалися, як нам вдається так добре вивчити всі тонкощі боротьби. Вже хто-хто, а японці знають в цьому толк. Там у кожному міському окрузі функціонує до 400 шкіл сумо. У нас на всю Україну – 5-6, а ми все-одно обішли японців!».

{social}

{iarelatednews articleid=»1173,950″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *