Найвище досягнення в історії України на ЧС з підводного полювання

underwater-hunting-wc2012В іспанському місті Віго, в акваторії Атлантичного океану, відбувся 28-й чемпіонат світу з підводного полювання. За медалі боролися 55 найсильніших спортсменів світу з 19-ти країн. За підсумком двох днів змагань збірна України посіла п’яте загальнокомандне місце. Це найкращий результат українців за 50 років! Більше того, таким успіхом не може похвалитися жодна збірна з пострадянських теренів. У складі нашої команди виступали: Олег Ляденко (капітан, тренер), Андрій Лагутін, Олександр Галактіонов і Роман Федаш.

Чемпіоном світу стала команда Іспанії, члени якої, на відміну від наших хлопців, дуже добре знайомі з місцевими підводними умовами. Звикли до цієї акваторії і португальці – у них срібло. Бронза у збірної Хорватії.

В індивідуальному заліку наш Андрій Лагутін, майстер спорту міжнародного класу, бронзовий призер чемпіонату Європи, посів четверте місце. Крім того, на його рахунку найважчих трофей чемпіонату – найбільша з упольованих риб Лакедра Жовтохвоста, або Жовтохвост.

За словами віце-президента Федерації підводного спорту і підводної діяльності України, голови комітету з підводного полювання, підводної стрільби і фрідайвінгу Олега Ляденка такий високий результат став реальним тому, що кожен спортсмен був забезпечений усім необхідним: на кожного човен, помічник, шкіпер; час на підготовку (більше місяця); професійне спорядження; комфортні умови для тренувань і відпочинку.

«Морська риба, – продовжує Олег Ляденко, який є також і головним спонсором нашої команди, – дрібніша і обережніша, ніж річкова. Це вимагає від мисливця витрати великих розумових і фізичних сил, вільного володіння тілом в підводному середовищі, знання моря і основ фізіології, миттєвої реакції на ситуацію, яка може змінюватися щосекунди.

А що стосується вилову… Ми не дивимося під воду як у рибний магазин. Для нас підводне полювання – це спорт, адреналін, естетична насолода від проникнення в цей світ. Тому ми зацікавлені у благополуччі водойм. Я хочу, щоб усі розуміли, що підводне полювання – це не просто риболовля під водою. Це стан душі, який обовязково повинен супроводжуватися дбайливим ставленням і любовю до природи. Тому усі підводні мисливці строго дотримуються обмежень за вагою і видами риби.

На морських змаганнях у нас була традиція: рибу, яку ми відстрілювали, віддавали на реалізацію. А на виручені гроші купували дітям з будинків-інтернатів спортивну форму і інвентар. А рибу, яку відстрілюємо в прісних водоймах, продаємо, а на виручені гроші купуємо малька для зарибнення водоймищ».

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *