Нашаманили вітер. Фінал ЧУ-2016 з кайтбордингу

kitebording_ukrchamp2016_final_1Змінивши місце проведення турніру на Сергіївку (Одеська обл.), організатори третього етапу чемпіонату України 2016 року з кайтбордингу не прогадали. Прогноз погоди дозволив провести всі заплановані змагання і на мажорній ноті завершити сезон.

Від початку вересня Федерація кайтбордингу і серфінгу України шаманила вітер, і врешті-решт нашаманила його. Пошук вітру був тим важливий, бо третій етап був заключним в рамках цьогорічного розіграшу ЧУ-2016. Чому було важливо провести його за найкращих погодних умов, нам розяснив президент Федерації кайтбодрингу і серфінгу України Олексій Васильєв:

«Це були дуже вітряні дні. Нам пощастило, прогноз був хороший. Хлопці продемонстрували високий клас, на що також вплинули гарні повітряні умови. І через це ми до останнього тягнули з проведенням змагань, постійно переносили їх. Це виправдало себе. Ми розуміли, що мали проводити змагання за якомога найкращих погодних умов, аби задовольнити бажання та амбіції всіх спортсменів, зокрема молодих, які ростуть і прагнуть проявити себе. В цей прогноз їм вдалося продемонструвати себе на повну», — розповів він.

Загалом змагання провели в шести дисциплінах: Freestyle, Big Air , Best Trick, Нang Тime, Speed Race та Cource race twin tip.

Найкращим у Freestyle став Олексій Божко. Другим був Дмитро Пічул. Топ-3 замкнув Михайло Хромих. За словами Олексія Васильєва, результати в цій дисципліні були досить очікувані.

«Стосовно фрістайл-турніру, то якихось несподіванок не було. Проте ми побачили, що молоді спортсмени, зокрема Дмитро Пічул, Богдан Облучинський, Михайло Сербін, наступають на пяти таким професіоналам, як Олексій Божко й Андрій Сальник. Думаю, що на наступному етапі нашим лідерам буде дуже складно. Впевнений, що молоді спортсмени вже незабаром будуть кататися з ними на рівних», — вважає керівник Федерації.

kitebording_ukrchamp2016_final_2Варто зазначити, що Олексій Божко став чемпіоном України у Freestyle за підсумками всіх трьох етапів. Віце-чемпіоном України відтепер є багаторазовий переможець національної першості, на якого на третьому етапі чекали технічні трабли – Андрій Сальник. Третю сходинку розділили Дмитро Пічул і Богдан Облучинський.

Як розповів Олексій Васильєв, одним з найбільших сюрпризів етапу став різний віковий контингент учасників, заявлених в гонку Cource race. Наприклад, одночасно на дистанції були хлопчик 11 років, молоді дівчата та чоловіки за 50 років. І всі вони сперечалися за місця в загальному рейтингу, без поділу на вік чи стать. Отже, Cource race twin tip краще за всіх подолав Андрій Гончаров. Друге місце в активі Євгена Пугачова, третє – у Валентина Судака. У жінок best result показала Марина Савранська. Серед юних учасників кращий час на рахунку Івана Литовки. Що ж до рейтингу ЧУ, то за підсумками трьох проведених етапів у сезоні 2016 року чемпіонство оформив Андрій Гончаров. Срібло здобув Валентин Судак, а Євген Пугачов замкнув трійку призерів.

Окрім цього, Big Air (олдскул) підкорив Сергій Кологойда, Михайло Хромих був кращим у Best Trick, а Олексій Божко – в Нang Тime (високий стрибок, який оцінюється за часом зависання) та гонці на швидкості.  

На цьому сезон офіційно закрито, проте вже зараз Федерація кайтбордингу і серфінгу України починає надсилати замовлення до небесної канцелярії. І хоча наступний сезон розпочинається, зазвичай, з першим повноцінним потеплінням, а це приблизно на травневі свята, ми запрошуємо шаманити вітер, починаючи з цього дня.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *