Наші юні скелелази – серед кращих на найбільших змаганнях Європи

skelelazinnja_children_ukrteamНещодавно в Арко (Італія) пройшов традиційний міжнародний турнір RockJunior, який вважається найбільшою подію зі скелелазіння в Європі для дітей. У цьому році змагання в Арко зібрали рекордну кількість учасників із представництвом 18 країн континенту. Результат дитячої збірної України – три нагороди.

Турнір проходив за комбінованим заліком – швидкість, боулдеринг і складність, так само як це буде на прийдешніх Літніх Олімпійських іграх в Токіо в 2020 році. Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет на серпневій сесії в Ріо-де-Жанейро включив спортивне скелелазіння до програми Олімпіади-2020.

Протягом трьох змагальних днів девять спортсменів, які презентували Україну в Італії, вели боротьбу за нагороди. Перше місце з великим відривом від суперників взяла Ніка Потапова з м. Українка (Київщина). Рекордсменка країни виграла складність і боулдеринг, була шостою у швидкості (до речі, в цій дисципліні Ніка не тренується), що дозволило їй другий рік поспіль стати чемпіонкою RockJunior. Відзначимо, влітку Ніка виграла престижні дитячі змагання в Австрії. І в наступному році Потапова отримає право представляти Україну на молодіжному ЧС в Інсбруку (Австрія).

Високе підсумкове третє місце посіла Поліна Писаковська з Харкова. Вона була першою в складності, третьою в боулдерингу і 12-ю у швидкості.

Серед наймолодших учасників на пєдесталі пошани відзначився ще один представник Харкова Тимур Дятлов. За його плечима два срібла (у складності й швидкості) і 9-е місце (у боулдерингу). А це друга позиція в комбінованому заліку за сумою трьох дисциплін.

Іншим юним скелелазам України не вдалося посісти високі місця, однак вони навязали боротьбу своїм колегам з інших збірних.