Наші сподівання на перший «олімпійський» ЧЄ з карате

 karate_euro-2017_ukrteamЗ 4 по 7 травня 2017 року в Ізміт (Туреччина) проходитиме 52-а першість Європи з карате. І вперше континентальний чемпіонат відбуватиметься в олімпійському статусі, адже лишень наприкінці минулого літа було вирішено додати карате до переліку програми Олімпіади-2020. Під час ЧЄ-2017 розігруватимуть не тільки нагороди, але й рейтингові очки, необхідні для потрапляння на олімпійський турнір в Токіо (Японія).

На змагання в Туреччині заявилися понад 420 спортсменів з 44 країн. Серед цієї кількості учасників – 15 українців, які презентують чотири регіони України.

В чоловічому ката виступатиме Віталій Кулик. В індивідуальному чоловічому турнірі з куміте братимуть участь Олег Філіпович (60 кг), Денис Копитько (67 кг), Станіслав Горуна (75 кг), Андрій Торошанко (84 кг), Ярослав Горуна (понад 84 кг), тоді як в командному куміте заявлені Валерій Чоботар, Ігор Угніч і Костянтин Цимбал.

В жіночій частині карате-Євро нас представлятимуть Катерина Крива (50 кг), Анжеліка Терлюга (55 кг), Аніта Серьогіна (61 кг), Ганна Мельник (68 кг) та Анастасія Степашко (понад 68 кг), тоді як цьогорічна чемпіонка Європи серед молоді в 55 кг Анастасія Мястковська здобула можливість вийти на дорослому Євро в команді.

Головний тренер збірної – Антон Нікулін. Також до тренерського штабу «синьо-жовтих» увійшли Петро Корнійчук, Олександр Тонкошкур та Ігор Богдан.

За інформацією Української федерації карате, наші медальні сподівання пов’язані з трьома провідними спортсменами: володаркою повного медального комплекту чемпіонатів Європи Анітою Серьогіною, віце-чемпіоном Європи 2014 року Стасом Горуною і Анжеліка Терлюга, яка минулого року здобула срібло в Монпельє – єдину українську нагороду на турнірі.

Перед стартом Чемпіонату Європи в Ізміті варто пригадати європейський рейтинг лідерів збірної: Терлюга наразі друга в 55 кг, Серьогіна – третя в 61 кг, а Горуна – четвертий в 75 кг. Окрім них, на високих місцях в рейтингу перебувають досвідчені Катерина Крива (4-а) та Анастасія Степашко (5-а), які здобували цього року медалі на етапах Прем’єр-ліги Карате1.

Нагадаємо, що Аніта Серьогіна та Катерина Крива є володарками ліцензій на змагання карате в рамках головного мультиспортивного старту чотириріччя – Всесвітніх ігор 2017 року.

Прес-служба Спортивного комітету України

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *