Новосад, Півченко і Ковальчук – призери «Кубку Кремля» з піраміди

billiard-Yevhen-NovosadУ Москві відбувся найбільш масштабний турнір року з російського більярду – «Кубок Кремля». Цього року турнір зібрав рекордну кількість учасників – 318 чоловіків та 88 жінок, серед яких були практично усі найсильніші.

Перемогти тут навіть складніше, ніж на чемпіонаті Європи чи світу, адже так само на «Кубку Кремля» змагаються провідні більярдисти, а через велике число учасників грати доводиться практично без перерви на відпочинок та до пізньої ночі. Про значимість цього турніру свідчить і той факт, що вже з наступного року він повинен отримати статус Кубка світу.

«За кількістю і за складом учасників «Кубок Кремля» по праву вважають найбільш значущим більярдним турніром з піраміди не тільки в Росії, але й у світі, – сказав президент Міжнародної конфедерації піраміди Павло Завальний. – Дійсно, у 2014-му році є пропозиція надати «Кубку Кремля» статус Кубка світу. Це дасть турніру можливість залучити кошти Міжнародної конфедерації піраміди для вирішення організаційних питань, у тому числі щодо суддівства. Більше того, цей факт дає національним організаціям з більярдного спорту право присвоювати призерам «Кубка Кремля» звання майстрів спорту міжнародного класу. Безсумнівно, у спортсменів зявиться додаткова мотивація для досягнення призових місць».

Переможцями «Кубка Кремля-2013» стали росіяни Діана Миронова та Владислав Осьмінін, які і в цій «м’ясорубці» зуміли довести свій клас і підтвердити передстартові прогнози фахівців.

Українська команда виборола у Москві три медалі. У жіночому заліку бронзовою призеркою стала Анастасія Ковальчук, яка у півфіналі поступилася росіянці Поліні Ярошевич. У змаганнях чоловіків одразу двоє наших потрапили до четвірки кращих. Але і Артур Півченко в одній другій, і Євген Новосад у фіналі змушені були скласти зброю перед блискучою грою Владислава Осьмініна. Тож у Півченка бронза, а у Новосада, який до фіналу виграв усі свої вісім матчів на турнірі, – срібло.