Олександр Кратов – четвертий не ЧЄ зі спортивного орієнтування

orienteering-Olexandr-KratovУсього лише 27 секунд відділили лідера збірної України Олександра Кратова від медалі чемпіонату Європи зі спортивного орієнтування бігом, що триває у Швеції. Втім, і четверте місце 27-річного феодосійця на середній дистанції (6 кілометрів 240 метрів) – безперечний успіх. Це найкращий результат на чемпіонаті Європи в історії спортивного орієнтування України!

Впевнену перемогу на дистанції і золоту медаль здобув норвежець Олаф Лунданес, який в очній боротьбі на 1 хвилину і 19 секунд випередив тепер уже екс-чемпіона Європи Валентина Новікова з Росії. Росіянин отримав срібну нагороду, а норвежець Карл Ваалер Каас – бронзову.

Загалом у фіналі біг 51 спортсмен з 16-ти країн. За підсумками кваліфікації найбільше представництво у вирішальному забігу мали законодавці моди у спортивному орієнтуванні Норвегія і Швеція (по 6 учасників), Росія, Фінляндія і Швейцарія мали у фіналі по 5 спортсменів. Україну, окрім Олександра Кратова, представляв також Павло Ушкварок, який фінішував із 23-м часом.

У змаганнях жінок у фіналі бігли дві Українки, які зуміли подолати кваліфікаційний бар’єр. Дівчата виступили не так вдало, як хлопці – наразі нам ще складно боротися з лідерами європейського орієнтування. Надія Волинська на фініш прийшла з 23-м результатом, Ольга Слюта – з 52-м. Золото дісталося Симоні Нігглі зі Швейцарії, срібло – Мінні Каупі з Фінляндії, бронза – Тетяні Рябкіній з Росії.

У програмі чемпіонату Європи ще 3 дисципліни. У п’ятницю пройдуть фінальні змагання на довгій дистанції (за медалі тут спробують поборотися наші Олександр Кратов, Денис Щербаков, Павло Ушкварок і Надія Волинська), в суботу бігтимуть спринт, а в неділю – естафети.

{social}

{iarelatednews articleid=»234″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *