Олександр Мандрік взяв участь в міжнародній конвенції SportAccord

konvent_1Нещодавно в місті Білек (Туреччина) проходила чергова щорічна конвенція SportAccord – захід, участь в якому беруть найбільш авторитетні світові спортивні організації, як то: Міжнародний олімпійський комітет, Міжнародна асоціація Всесвітніх ігор, усі міжнародні федерації і, звичайно, сам SportAccord. В рамках конвенції пройшли генеральні асамблеї, круглі столи та інші офіційні зустрічі, результати яких визначають політику та напрямок діяльності спортивних організацій на наступний рік.

Участь в конвенції взяв також і генеральний секретар Всесвітнього комітету панкратіону FILA, віце-президент Спортивного комітету України, перший віце-президент федерації панкратіону України Олександр Петрович Мандрік. Ми запитали в Олександра Петровича про мету, враження, а головне – результати його поїздки на конвенцію.

«На конвенції SportAccord я брав участь у складі делегації FILA, в якій крім мене були також члени бюро FILA, президент Всесвітнього комітету панкратіону Зіяутдін Ісаєв та генеральний секретар FILA Мішель Дюссон. Головною метою поїздки був подальший розвиток панкратіону на світовому рівні.

Впродовж п’яти днів було проведено зустрічі з президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом, президентом SportAccord Маріусом Візером, генеральним секретарем Азійської олімпійської ради, шейхом Ахматом Аль-Фахад Аль-Сабахом, з яким обговорювалася можливість включення панкратіону до азійських ігор. Також були проведені зустрічі з керівництвом Європейського олімпійського комітету та з керівництвом Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор з метою включення панкратіону до відповідних змагань.

Можу сказати, що по всіх зустрічах та переговорах є позитивна динаміка. Так, вже у вересні цього року панкратіон буде показовим видом спорту на Азійських іграх, а в червні ми отримаємо остаточне рішення по включенню панкратіону в програму Європейських ігор, що пройдуть в 2015 році в Баку. Так що переговори тривають і думаю, що ми отримаємо позитивні рішення.

Щодо інших важливих рішень конвенції, то тут думаю варто виокремити такі: Всесвітні ігри та Всесвітні ігри з єдиноборств відбудуться в 2017 році, перші – у Вроцлаві, другі – в Астані; крім того, в програму вроцлавських Всесвітніх ігор було включено таїландський бокс Муей-Тай, проте, на жаль, було виключено ушу – їм не вистачило одного голосу.

Також, за результатами ряду зустрічей, було розроблено концепцію Всесвітніх пляжних ігор,konvent_2 які відбудуться, я впевнений, на дуже високому рівні, в 2015 році. На сьогоднішній день в програмі цих ігор уже є 23 види спорту.

Крім того, SportAccord визначив пріоритетними на найближчий рік такі напрямки, як Urban Games, Mind Games, Combat Games, та, уже згадані, Beach Games.»

Одразу по завершенню конвенції, Олександр Петрович відвідав з робочим візитом Чемпіонат Азії з панкратіону, який проходив з 25 по 27 квітня в місті Атирау (Казахстан) і також поділився з нами своїми враженнями від побаченого.

«Мені б хотілося ці змагання відзначити окремо, оскільки це вперше (!) за весь час існування сучасного панкратіону було проведено чемпіонат Азії. Він є дуже знаковим для нас, тому що саме з новим керівництвом Всесвітнього комітету панкратіону і за моєї, в тому числі, участі ми це змогли нарешті організувати.

Скажу, що чемпіонат пройшов на найвищому організаційному та спортивному рівні, участь в ньому взяли 8 країн. Важливо, що на цих змаганнях тестувалися міжнародні правила і, до речі, все пройшло добре. Саме ці правила ми продовжимо тестувати на найближчому чемпіонаті Європи та чемпіонаті світу, щоб підійти у «повній готовності» до Європейських та всесвітніх ігор. Правила змінюються насамперед для того, щоб панкратіон ставав зрозумілішим для глядачів, все повинно бути максимально просто — так, щоб глядачі могли розуміти ті чи інші нарахування балів спортсменам, ті чи інші перемоги після першого ж перегляду.  Крім того, на цих змаганнях почався відбір до суддівської колегії, а також відбір програм та вагових категорій панкратіону для Європейських, Азійських та Всесвітніх ігор».

{social}

{iarelatednews articleid=»1866,1827,1500″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *