Олександр Заколодний і Анатолій Оченаш – чемпіони світу з альпінізму

climbing-alpinism-world-champ-2013На південному узбережжі Криму відбувся ІІ чемпіонат світу з альпінізму у скальному класі. Випробувати свої сили на цікавих і складних маршрутах масиву Кримських гір приїхали 14 чоловічих і 7 жіночих команд з України, Росії, Казахстану, Молдови, Литви, Латвії, Білорусії, Болгарії і навіть Іспанії.

Крим – одне з найбільш улюблених місць альпіністів і скелелазів країн пострадянського простору. Тут прокладено близько 500 альпіністських маршрутів, технічна складність і протяжність яких не поступаються відомим аналогам в Західній Європі.

Перший гірський клуб на території України був створений саме на чорноморському узбережжі – 6 травня 1890 в Одесі відкрився «Кримський гірський клуб». У 1955 році в Криму на скелі Алім пройшов перший чемпіонат СРСР зі скелелазіння, а в 1961 році відбулося перше офіційно дозволене сходження.

Ідея переходу змагального альпінізму на міжнародний рівень і проведення чемпіонату світу з альпінізму народилася у 2011-му році, а у 2012-му перший ЧС уже було проведено. Його переможцями у чоловічому заліку стали українці Олександр Заколодний і Анатолій Оченаш.

Вони були фаворитами у боротьбі за титул і цього разу, хоч легкої прогулянки у них, зрозуміло, не вийшло – команди з Росії склали дуже серйозну конкуренцію. Наші альпіністи вирвалися в лідери вже після першого етапу, так званої «Школи» (змагання з техніки альпінізму) – формату, в якому враховується висота підйому за обмежений час або швидкість проходження еталонної траси, однакової для усіх команд.

На основному етапі учасники за 4 дні мали пройти 4 маршрути, які обрали із запропонованих організаторами. Як виявилося, Заколодний і Оченаш не помилилися і навіть складні погодні умови не завадили їм продемонструвати найкращий результат. Деякі учасники через холод навіть змушені були зійти з дистанції, а дехто узяв з собою зайве спорядження, яке знадобилося б у випадку дощу, а виявилося баластом. Команда Росія-2 у складі Ігоря Логінова й Олександра Жигалова у надзвичайно високому темпі провела два «крайні» сходження і ледь не наздогнала наших хлопців… Але «ледь» у спорті не рахується, Україна – чемпіон! У Логінова з Жигаловим срібло чемпіонату, у ще одного російського дуету Віктор Циганков-Павло Власенко – бронза.

У жінок чемпіонками світу з альпінізму у скельному класі стали представниці Росії Ірина Бакалейнікова й Олена Андреєва. Срібні медалі в їхніх співвітчизниць Марії Сміловської і Галини Кухаревої, бронзові – в українок Ганни Ясинської та Оксани Ревчук.

{social}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *