Панкратіон: срібний старт

netkachevСьогодні у Санкт-Петербурзі розпочали свої виступи українські борці з панкратіону, в розділі ноу-гі. На килим вийшли – Кирило Горобець (вагова категорія до 66 кг), Дмитро Неткачев (до 77 кг) та Вікторія Синявіна (до 58 кг).  

Слід сказати, що змагання з панкратіону відрізняються від інших. Спочатку учасників категорії ділять на дві групи і вони змагаються одне коло, а вже потім переможці груп сперечаються за золото/срібло, а ті, хто посів друге місце у відборі – за бронзу.

На жаль, зовсім невдало виступив Дмитро Неткачев – у кожній з трьох сутичок відбору Дмитро поступився своїм суперникам і в підсумку посів лише передостаннє, сьоме місце. «Домашню» перемогу тут святкував Олег Багов, срібло у його співвітчизника Магомеда Абдулкадирова, бронза дісталася поляку Камілу Мітосеку.

Другий український атлет Кирило Горобець, також не зовсім вдало розпочав свою боротьбу за нагороди, поступившись у першому поєдинку російському борцю Сурхану Асадулаєву. Слід сказати, що зустріч закінчилася з рахунком 1:1, проте переміг саме росіянин, оскільки він «наздоганяв» українця, а згідно правил панкратіону, за нічийного рахунку перемогу здобуває той, хто останнім отримав бал, здійснивши той, чи інший прийом, звичайно ж.

Щоправда, наступний свій бій проти француза Петера Ліг’єра Кирло виграв, забезпечившиhorobets собі, таким чином, шанс поборотися за бронзу. Однак у вирішальній зустрічі за місце на п’єдесталі, досвідчений поляк Пьотр Подставчук зумів нав’язати українцю «свою гру» та перемогти з різницею у два бали та, а значить — отримати бронзову медаль.

Коментуючи свій виступ, українець зазначив, що у вирішальній зустрічі йому не вистачило технічних навичок та досвіду. Крім цього, Кирило сказав, що недопрацював у першому поєдинку, де, цитуємо, «потрібно було дотискати суперника та збільшувати відрив хоча б на один бал».

Найбільші очікування ми покладали на виступ Вікторії Синявіної і хай не на сто відсотків, та все ж вона їх виправдала.  Українка добре справилася із сутичками в групі, і відносно без проблем потрапила до фіналу. А от уже на вирішальній стадії виникли певні проблеми, втіленням яких стала росіянка Марія Шкварунець – давня суперниця Вікторії. До сьогоднішнього дня, дівчата уже двічі зустрічалися і рахунок очних зустрічей був 1:1. Бій, як і годиться фіналам, розпочався досить розмірено та спокійно. Суперниці намагалися підібрати «правильний підхід» одна до одної і це, чесно кажучи, зайняло чимало часу, адже кожна із спортсменок усвідомлювала ціну помилки. Нарешті, Вікторія зважилася на атаку, проте «нарвалась» на контрприйом суперниці «вартістю» два бали. Далі – відносно рівна боротьба та обмін прийомами. Однак остаточний рахунок зустрічі – 4:2 на корить російської спортсменки та друга сходинка п’єдесталу  для Синявіної.

synjavinaПісля церемонії нагородження Вікторія прокоментувала свій виступ так: «Виклалась я на сто відсотків, звичайно є нюанси. Не знаю, можливо просто перегоріла. Відбори були дуже непростими, але звичайно ж найскладнішим виявився фінал. Звичайно шкода, але не буду на цьому зосереджуватися, попереду нові старти, в тому числі світові та європейські. Сподіваюсь «матч-реванш» відбудеться на найближчих із них»

Також, пысля змагань нам вдалося задати декілька запитань Сергію Чередніченку, головному тренеру збірної України з панкратіону.

Сергію, скажіть, будь ласка, як ви оцінюєте сьогоднішні виступи своїх підопічних?

Скажу так – завдання, що ми перед собою  ставили, виконані відсотків на 70. Думаю, що хлопцям нашим не вистачило досвіду. Вони вперше приймаю участь у змаганнях такого  рівня, а Кирило взагалі лише нещодавно перейшов із юніорів у дорослу категорію. Щодо Віки, то можу сказати, що на перших іграх у Пекіні три роки тому, вона була сьомою, сьогодні – друга. Думаю, що це відчутний прогрес. Тепер чекаємо на виступ досвідчених «бійців».

Скажіть, як готувалися до змагань?

Було проведено тренувальний збір в Алушті, а потім в Сумах. Я вважаю, що єдине, чого не вистачає – це (є така тренерська назва) «робочого котла». Тобто не вистачає хороших спаринг-партнерів . Проте ми працюємо і над цим питанням і, думаю, що згодом будуть відповідні результати.

Що скажете про сьогоднішнє суддівство?

З цього приводу запитань у мене практично немає. Єдине – у фіналі один бал, звичайно, був «придуманий», але, ролі він ніякої уже не відігравав, тому навіть не буду на цьому акцентувати увагу. А так, в принципі, все правильно. Потрібно вигравати чисто, а не сподіватися на суддівство.

{social}

{iarelatednews articleid=»1764,1763,1762″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *