Павло Ельянов – шаховий король Ісландії

chess-rejkyavik-Pavlo-EljanovУкраїнський гросмейстер Павло Ельянов переміг традиційному міжнародному турнірі «Рейк’явік Оупен», який столиця Ісландії приймала вже у двадцять восьмий раз. Цей шаховий фестиваль особливий тим, що поруч з міжнародними гросмейстерами за перемогу можуть позмагатися і шахісти-аматори, любителі мудрої гри навіть без рейтингу ФІДЕ (треба тільки сплатити стартовий внесок 250 євро).

«Reykjavik Open 2013» зібрав 227 учасників з 37-ми країн. Грали 10 турів за швейцарською системою. Інтрига трималася до останнього: доля першого місця визначалася в заключному раунді, коли між собою зійшлися лідери змагань – наш Павло Ельянов і філіппінець Веслі Со. Щоправда очна зустріч тривала зовсім недовго. Суперники зробили по три ходи і… потиснули один одному руки, погодившись на нічию.

«Я планував все ж таки трохи пограти, – сказав дещо розчарованим журналістам і вболівальникам Павло Ельянов, – але коли мій опонент запропонував нічию, я не побачив причин відмовлятися».

В підсумку троє спортсменів набрали по 8 очок, а завдяки кращим додатковим показникам першість отримав саме харків’янин. Другий Веслі Со, а на третьому місці Бассем Амін з Єгипту.

Гарну гру у найбільш північній столиці світу показали й інші представники України: Володимир Баклан набрав 7 очок, а Юрій Кузубов, Михайло Олексієнко і Світлана Чередниченко – по 6,5.

Павло Ельянов же знову у повний голос заявив про себе, як про одного з найсильніших шахістів світу. Дворазовий чемпіон Всесвітньої шахової Олімпіади у складі збірної України (2004, 2010), переможець багатьох міжнародних турнірів, Ельянов свого часу входив до топ-десятки світового рейтингу, але останнім часом дещо втратив позиції і скотився на 71-ий рядок. Втім, 29-річній гросмейстер, який у травні 2012-го був секундантом Бориса Гельфанда у матчі за звання чемпіона світу, не відмовляється від амбіцій досягти самісінької вершини, самому зіграти за світову шахову корону. 

{social}

{iarelatednews articleid=»1390,1348,1337,1255″}

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *