Переможці Турніру з кендо на Кубок Посла Японії 2016

 kendo_2016_2Нещодавно в Києві провели всеукраїнські змагання з кендо на призи Посла Японії в Україні. Спортсмени вели боротьбу як особисто, так і командно.

В індивідуальному заліку призи розіграли серед володарів данів (dan cup) і володарів кью (kyu cup). У турнірі данів виступали більш досвідчені спортсмени, аніж в кью. Кью – це більше новачки, які прямують до вдосконалення своєї майстерності, до чорного поясу. Від шостого до першого кью все ускладнюється і фізично, і технічно, і ментально. Тобто чим вище, тим складніше вимоги. Володар першого кью за один крок до чорного поясу. Після першого кью іде перший дан.

Чемпіоном Dan Cup та володарем золотої медалі став Денис Федчук. У фіналі він переміг Михайла Метеля. Третє місце посів Сергей Собур. Варто зазначити, що всі троє призерів є представниками Київської федерації кендо. Дипломами за бойовий дух у цій категорії судді відзначили Івана Чуйкова та Володимира Мусевіча.

 kendo_2016_fedchuk Денис Федчук – володар 3 дану. Він – досвідчений боєць, який прийшов в кендо вісім років тому. Як розповів спортсмен, в якийсь момент йому стало не вистачати у житті нових звершень, чогось складного і визначеного. На думку спортсмена, кендо складне і водночас настільки просте бойове мистецтво, що дуже легко в таких складних умовах відпочивати розуму й душі.  Позаду в нього досить довгий шлях і на рахунку далеко не перша спортивна перемога, зокрема на цьому турнірі.

«Це четвертий Кубок із чотирьох, на якому брав участь і який виграв. Але, якщо чесно, не можу сказати, що після перемоги залишився задоволеним собою, адже нема меж для досконалості. Хоча більш-менш втішаюся фізичними кондиціями, яких зміг досягти, вийшов практично на пік форми до турніру. Проте в кендо переможець ніколи не куражиться зі своєї перемоги. Завжди буде хтось краще, потрібно ставитися критично до свого успіху», – зізнався Денис Федчук.

На думку чемпіона Dan Cup, цьогорічний турнір був проведений на високому рівні, як і зазвичай. Але в цьому році, відзначає спортсмен, були приємні сюрпризи, як-то інтерактивність подання результатів.

«Якщо брати рівень кендо в Україні, то я б не оцінював його дуже високо. Проте серед учасників турнірів і тих, хто практикує, конкуренція доволі значна. Є багато бійців в Україні, які можуть показати кендо на досить високому рівні. Цьогорічний турнір був досить конкурентним. Ми прагнемо вийти цими змаганнями на міжнародний рівень, аби залучати до участі міжнародних бійців, зокрема з Польщі, Угорщини, Чехії», – розповів Федчук.

В Kyu Cup звитягу виборов володар 1 кью Сергій Кравченко з Одеського клубу кендо. На другому місці Кіно Такасі. Третє місце у Володимира Соболева. Дипломами за бойовий дух у цій категорії судді відзначили Ольгу Рубан і Святослава Пащука.

 kendo_2016_kravchenko Новоспечений чемпіон Kyu Cup Сергій Кравченко займається кендо з 2012 року. І цей успіх для нього є першим.

«Я вперше здобув перемогу на такому рівні, хоча це вже третій турнір, в якому я брав участь. У нашій частині змагань були сильні бійці, конкуренція, як на мене, була відчутною. Стосовно того, як я оцінюю свій виступ, то ми, загалом, не можемо бути задоволені своїми навичками, потрібно завжди критично себе оцінювати. Треба постійно вдосконалюватися. Коли я передивився відео зі своїми поєдинками, був не дуже задоволений собою», – розказав переможець.

На відміну від критики у свій бік, стосовно турніру та організаторів Сергій висловлювався якнайкраще.

«Враження від турніру незабутні, емоцій дуже багато. Було круто. Організатори зробили турнір насиченим, цікавим. Найбільше вражень маю після змагань в Dan Cup, де виступали сильні та міцні бійці. Побачив, куди потрібно рости, до чого варто прагнути. Також сподобалося, що на турнірі були серйозні й непрості суперники. Тому, якщо чесно, навіть не розраховував на перемогу», – поділився Сергій Кравченко.

Вперше в цьому році в рамках турніру відбулися особисті змагання серед дітей, у яких перемога дісталася Ярославу Мажнікову із Сум. У фіналі він здолав Івана Гізатуліна. Третє місце посіли Кіно Саяка та Володимир Мусевич. Дипломами за бойовий дух у цій категорії судді окремо відзначили Федора Майкова та Максима Басенка.

Серед команд переможцем стала Київська федерації кендо, яка у фіналі перемогла команду Одеси. Додамо, що команда КФК є чемпіоном України 2014 року, а в 2013 була володарем Кубку харківського міжнародного турніру з кендо, в якому, зокрема, взяли участь команди Ізраїлю та Росії.

Для об’єктивного і компетентного суддівства організатори запросили спеціальних гостей – пана Харальда Хофера та пана Гернота Альмесбергера з Австрійської федерації кендо.

Спеціально для цьогорічного турніру в Японії розробили приголомшливі медалі. Окрім нагород, також вручали дипломи. Переможців та призерів особисто нагородив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Сумі Сіґекі.

Цього року участь у турнірі взяли кендоки з Києва, Одеси, Сум, Львову, Луцька, Рівного та Мукачева.

Прес-служба Спортивного комітету України

 kendo_2016_1

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *